Barbados využije metaverse
Barbados využije metaverse. Zdroj: Shutterstock, Maxim Ermolenko

Tak ako bol Salvádor prvou krajinou, ktorá prijala Bitcoin ako oficiálne platidlo, tak je aktuálne Barbados bude prvou krajinou, ktorá si zriadi diplomatické veľvyslanectvo v metaverze, čiže vo virtuálnej realite internetu.

Barbados a metaverzum

Ide naozaj o zaujímavú novinku, ktorá opäť ukazuje využiteľnosť digitálnych mien v praxi. Plán barbadoskej vlády prichádza po tom, čo Ministerstvo zahraničných vecí a obchodu uzavrelo lukratívnu spoluprácu s Decentralandom, čiže populárnym digitálnym svetom, ktorý je poháňaný kryptomenami. Decentraland sa priamo podieľa na riadení metaverza. Natívnym tokenom tohto sveta je MANA.

Prečítaj si tiež: Vitalik Buterin v zaujímavom prejave poukázal na aktuálny stav a budúcnosť tzv. krypto miest

Tento barbadoský projekt umožní občanom využívať konzulárne služby vo virtuálnom prevedení. Metaverzum tak pomôže vláde pri identifikácii a kúpe pozemkov, architektúre virtuálnych veľvyslanectiev a vývoji zariadení spoločne s výstavbou teleportu, ktorý ľuďom umožní prechod medzi viacerými svetmi. Barbadoská vláda si dokonca musela najať aj právneho poradcu, ktorý ich má ubezpečiť, že je virtuálne veľvyslanectvo v súlade s medzinárodným právom.

Metaverzá naberajú na sile

Tento koncept získava čoraz väčšiu popularitu. Pred nedávnom sa sociálny gigant Facebook premenoval na Meta, čím dali predstavitelia tohto projektu prvýkrát najavo, kam sa bude uberať ich budúcnosť. Chcú zriadiť a presadiť digitálny svet.

Mohlo by ťa zaujímať: AVAX si pripisuje nové ATH – môže za to významná spolupráca

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Virtuálne svety budú pravdepodobne ďalším obrovským sektorom s množstvom produktov. Podľa zakladateľa ekosystému Cardano, Charlesa Hoskinsona, môže byť priestor digitálnych mien využívaný na zabezpečenie modelu dôveryhodnosti pre virtuálne svety.

V neposlednom rade treba spomenúť metaverzové projekty, ktoré sú aktuálne najpopulárnejšie v celom priestore kryptomien. Projekty ako Decentraland, Enjin Coin a The Sandbox neustále lámu rekordy.