Je BTC iba v krátkodobej korekcii
Je BTC iba v krátkodobej korekcii. Zdroj: Shutterstock.com/Hi my name is Jacco

BTC stále pokračuje v korekčnej štruktúre a definitívne opustil sideway štruktúru. Dominancia medzitým mierne klesla, čo znamená, že alty spadli o čosi menej. Nachádza sa trh iba v krátkodobej korekcii, alebo cena dosiahla strop rastúceho trendu? Poďme sa pozrieť na krátkodobú predikciu Bitcoinu a potenciálne supporty.

Súčasná korekcia dosiahla takmer 20 % a nejde tak o ničím výnimočný prepad. Bežne sa korekcie pohybujú aj v rozpätí 30 – 40 %. Priestor na prepad teda ešte existuje, aj keď z krátkodobého hľadiska cena čoskoro vytvorí lokálne minimum. RSI indikuje začínajúcu pozitívnu divergenciu v prepredanosti, čo je vždy signálom k vytvoreniu minima.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – Podľa fraktálu z roku 2013 a 2017 cena BTC dosiahne 200 000 $ do konca roka

BTC zatiaľ dlhodobý trend nemení

Spomínané minimum však môže byť iba súčasťou korekčnej štruktúry. To zatiaľ nemáme odkiaľ vedieť, no vieme, že ak nastane reverzia, tak býčí target, ktorý budeme sledovať, je na cca 61 400 $. Potom však pokojne korekcia môže pokračovať. Trhová cena je už teraz na supportej zóne, ktorá je definovaná od 58 000 $ do 54 000 $.

Dôležitý bod na udržanie alebo otestovanie je určite posledné dlhodobé maximum na hladine 53 000 $. Ak by ho cena dokázala otestovať, išlo by o býčí signál. Z krátkodobého hľadiska cena potrebuje vychladnúť a na dosiahnutie targetu vytvoriť 123 bottom formation a preraziť MA21. Najviac medvedí scenár je, že cena pôjde až na ďalšiu supportnú zónu od 49 000 $ do 46 000 $. To však zatiaľ nie je aktuálne.

Prečítaj si tiež – Tretia najväčšia adresa BTC zvýšila množstvo mincí v držbe až o 207 bitcoinov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre