Herný priemysel rastie
Herný priemysel rastie. Zdroj: Shutterstock, HaseHoch2

Herný priemysel prežíva historický boom, ktorý mu v spojení s blockchainom a NFT tokenmi môže zabezpečiť obrovský úspech. Hry založené na blockchaine tak neboli nikdy populárnejšie.

Herný priemysel a blockchain

Podľa spoločnosti DappRadar sa hry, ktoré sú založené na blockchaine, ešte nikdy netešili tak obrovskej popularite ako dnes. V októbri viac ako polovica celkovej blockchainovej aktivity pochádzala práve z dApps.

Najväčší vplyv na rast herného odvetvia má bezpochyby zvýšený záujem o metaverse a taktiež rastúce ceny kryptomien.

Prečítaj si tiež: Cieľom nie je eliminácia ETH, ale zavedenie projektu Web 3.0 do celého sveta – tvrdí spoluzakladateľ protokolu Solana

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

V správe od spoločnosti DappRadar sa taktiež uvádza, že počet unikátnych aktívnych peňaženiek spojených s hrami tvorí až 55 % celkového počtu z blockchainového priemyslu.

Najväčší nárast sietí, ktoré ponúkajú hry, patrí jednoznačne blockchainu Polygon. Táto sieť dokázala zvýšiť počet aktívnych peňaženiek, ktoré sú pripojené ku hrám, až o 242 %.

Počet aktívnych herných peňaženiek v sieti Polygon
Počet aktívnych herných peňaženiek v sieti Polygon. Zdroj: DappRadar

Najúspešnejší herný projekt siete Polygon je Arc8. Ide o mobilnú hru, ktorú vyvinula spoločnosť Animoca Brands.

Za zmienku určite stoja aj projekty hier z virtuálneho sveta, ako sú napríklad The Sandbox a Decentraland. Tieto projekty sa pripravujú na to, aby sa stali jednotkami herného ekosystému dApps. Od oznámenia sociálneho giganta Facebook o premenovaní na Meta Platforms tieto dva projekty dosiahli až trojnásobný rast.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre