Jedna z najväčších amerických bánk sa zmenila z hatera na milovníka Bitcoinu. Považuje ho za veľkú konkurenciu pre zlato.

Šéf americkej banky JP Morgan je posledné dva roky viac menej ticho, no v minulosti sa neraz negatívne vyjadril o Bitcoine. Tvrdil, že ide o podvod, bublinu a že jeho cena pôjde na nulu. Sme v roku 2020? Bitcoin sa aktuálne obchoduje za viac než 13 000 $ a dnes už je jasné, že predikcie Jamieho Dimona sa nikdy nenaplnia. Vedia to aj analytici JP Morgan, ktorí Bitcoin označili za konkurenciu zlata a vymenovali tri dôvody, prečo jeho hodnota bude rásť.

Jamie sa musí cítiť ako hlupák, pretože v jednom z jeho pamätných výrokov vyhlásil že vyhodí každého zamestnanca banky, ktorý vlastní kryptomeny.

JP Morgan očakáva rast Bitcoinu v najbližších rokoch

Užívateľ Kruger na svojom Twitteri upozornil štúdiu JP Morgan, v ktorej ho banka označuje za konkurenciu zlata.

Táto správa prichádza krátko po oznámení PayPalu, ktorý po novom svojím zákazníkom umožňuje nakupovať a predávať kryptomeny.

Hlavným dôvodom, prečo JP Morgan očakáva rast Bitcoinu, je jeho súperenie so zlatom. V správe, ktorú získal Business Insider sa píše:

“Potenciál dlhodobého rastu Bitcoinu je značný, ak bude intenzívnejšie konkurovať zlatu ako „alternatívnej“ investícii, ktorej veríme, pretože generácia Mileniálov sa stáva stále dôležitejšou súčasťou univerza investorov.”

Analytici tiež upozornili na veľký rozdiel v kapitalizácii zlata a Bitcoinu. Odhaduje sa, že všetko zlato na svete má hodnotu cca 2600 miliárd dolárov. Kapitalizácia Bitcoinu je viac než 10x menšia na súčasných $240,5 miliardách.

Aktuálna situácia na trhu: Bitcoin vytvoril nové high! Bude 13 365 $ stačiť na zrušenie RSI divergencie?

Tri veľké dôvody, prečo hodnota Bitcoinu bude rásť – podľa JP Morgan

V správe od JP organ sa píše o troch hlavných dôvodoch, prečo sa očakáva dlhodobý rast BTC.

  • Bitcoin je 10x menší než zlato
  • Kryptomeny majú reálne využitie vo svete
  • Bitcoin priťahuje generáciu mileniálov

Po oznámení podpory zo strany PayPalu a výraznom raste záujmu zo strany inštitúcií sa v tomto roku z Bitcoinu stal skvelý bezpečný prístav. Počas druhej vlny pandémie je narozdiel od akcií či zlata na svojom (tohtoročnom) maxime a vykazuje silný bullish trend.

Porovnanie Bitcoinu so zlatom a akciami: Bitcoin je kráľ! Akcie a zlato padajú a BTC na novom maxime

Bitcoin je kráľ! Akcie a zlato padajú a BTC na novom maxime