Bitcoin je kráľ! Akcie a zlato padajú a BTC na novom maxime

1

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Finančné trhy sa pred americkými voľbami dosť trápia. Neistota sa odzrkadľuje aj na cene akcií a dokonca zlata, ktoré padá v tandeme s indexami. Medvedí trend sa každým dňom posilňuje a vzhľadom na šírenie koronavirusu a pozastavenia pomoci zo strany Fedu nemôžeme očakávať, že sa to tak skoro zmení.

S&P 500
S&P 500

Indexy už dlhšiu dobu nevyzerajú práve najlepšie a aj rast z posledných mesiacov ťahalo iba zopár silných titulov ako Amazon, Apple či Facebook, zatiaľ čo americká ekonomika prechádza najhorším obdobím od Veľkej depresie.

Odporúčame prečítať si príbeh Veľkej hospodárskej krízy – Ako chamtivosť rozbila ekonomiku a začala druhú svetovú vojnu

Tiež je jasné, že Fed nemôže naďalej „tlačiť“ tak obrovské množstvo dolárov. Za posledný rok do obehu vstúpilo viac než 8000 miliárd dolárov, čo dokonca spôsobilo, že tu v Európe máme defláciu. Americká centrálna banka si v roku 2020 vystrieľala veľa nábojov a investori to vedia.

Preto premýšľajú o presúvaní svojho kapitálu z akcií do iných assetov.

Zlato pod ATH z roku 2011

Zlato
Zlato

Je naozaj kuriózne, že v takejto situácii padá aj hodnota zlata, no čo sa tohto vzácneho kovu týka, na grafe môžeme vidieť formáciu falling wedge. Tá je bullish, no ešte chvíľu potrvá, než sa uplatní. Najväčší gold bulls dokonca očakávajú, že do roku 2022 bude stáť unca zlata 4000 $. Vzácny kov by tak spravil 100% zisk.

Momentálne sa však unca obchoduje pod historickým maximom z roku 2011, čo je obzvlášť zlé, ak si uvedomíme, že inflácia odvtedy znehodnotila americký dolár o dobrých 20%. Toľko k tvrdeniam predajcov zlata, že ide o najlepšiu dlhodobú investíciu. Iste, ide o istotu a skvelý nosič hodnoty, no exitujú podstatne výnosnejšie investície.

Bitcoin dosiahol 13 217 $ – Čo bude nasledovať podľa traderov?

Čo na to Bitcoin? Bullrun na nové high!

Zlato má rozhodne veľký potenciál, no ešte je tu Bitcoin, ktorý už svoj potenciál nejaký ten piatok ukazuje. V súčasnosti je jediným veľkým assetom, ktorý sa drží na tohtoročnom maxime. V stredu otestoval hladinu 13 271 $ v reakcii na správy od PayPalu, no rásť začal ešte v polovici septembra potom, čo sa odrazil od hladiny 10 000 $.

Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje vo formácii Ascending Broadening Wedge. Volatilita na trhu s kryptomenami stúpa a pravdepodobnosť ďalšej korekcie pomaly narastá, aj keď tlak býkov je v túto chvíľu skutočne extrémny. Akýkoľvek test supportu je v poslednej dobe úspešný a relatívne krátke obdobia konsolidácie striedajú rastové sekvencie.

Nemôžeme však ignorovať situáciu vo svete. Bitcoin je súčasťou finančných trhov a v súčasnosti je stále investormi považovaný za luxusný asset, ktorého sa okamžite zbavia pri prvých problémoch.

I keď, v súčasnosti ukazuje svoju silu a fakt, že je na novom maxime, rozhodne neunikol inštitucionálnym investorom. Ak sa takéto správanie bude opakovať, veľmi ľahko sa z neho môže stať bezpečný prístav.

Záver

Aby sme to zhrnuli, súčasná situácia je naozaj kuriózna. Akcie vyzerajú zle, zlato má potenciál, no zatiaľ stále klesá, a Bitcoin práve dobyl nové tohtoročné maximum. Je fajn sledovať, ako kryptomeny postupne dospievajú a získavajú si u veľkých investorov stále lepšiu povesť. Svedčia o tom aj rekordné nákupy spoločnosti Grayscale. 300 miliónov v BTC za jeden deň!

Grayscale robí najväčšie nákupy v histórii – $300 miliónov za jeden deň!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
michalxxxxx

pada zlato pojde aj btc za nim