Microsoft a SpaceX uzavreli partnerstvo a vyvíjajú internet budúcnosti, Starlink

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Microsoft uzavrel dohodu so SpaceX. Svoj Azure Cloud chce pripojiť k internetovej sieti budúcnosti Starlink. Okrem toho obe spoločnosti pre americkú vládu vyvíjajú systém skorého varovania pred raketami a balistickými strelami.

Jedným z bočných projektov Elona Muska a jeho vesmírnej spoločnosti SpaceX je menšia revolúcia v poskytovaní internetu. Pomocou tisícov satelitov rozmiestnených na nízkej obežnej dráhe chce pripojiť k internetu aj tie najodľahlejšie oblasti. Stačí, aby váš prijímač videl oblohu a získate prístup s rýchlemu internetu s nízkou latenciou. Rýchlosť pripojenia pritom má prekonávať tradičný káblový internet.

Spoločnosť SpaceX ukázala, že vytvorenie orbitálnej siete satelitov je len otázkou času. Sama o sebe však bude zbytočná, ak nebude mať prístup k datacentrám na Zemi.

Spolupráca SpaceX a Microsoftu

Spoločnosť Microsoft v Starlink systéme vidí budúcnosť a preto sa rozhodla spolupracovať so SpaceX na pripojení ich globálnej internetovej sieti a Azure cloudu k satelitnému systému.

Starlink má slúžiť ako posledná vrstva, ktorá uživateľom po celom svete poskytne vysoko-rýchlostný internet. Dáta bude ťahať z pozemných modulárnych datacentier spoločnosti Microsoft.

SpaceX plánuje na nízku obežnú dráhu vypustiť 49 000 satelitov,ktoré poskytnú internetovú konektivitu pre celý svet. Microsoft prostredníctvom tejto siete rozšíri svoje cloudové služby do celého sveta.

Pozrite si výsledku alfa testov SpaceX StarLink – Aké rýchlosti ponúka internet od Elona Muska?

Starlink internet v Kanade už čoskoro

Starlink internet bude už čoskoro dostupný v Kanade. Spoločnosť po piatich mesiacoch konečne získala licenciu na poskytovanie týchto služieb. Kanada tieto snahy celé mesiace blokovala a povolenie SpaceX udelila až po tom, čo občania začali protestovať.

V odľahlejších oblastiach tejto krajiny je s internetom veľký problém. Politici za posledné roky prišli s množstvom návrhov, no nič sa nakoniec nestalo. Spoločnosť SpaceX prišla s elegantným riešením.

SpaceX americkej armáde pomôže vytvoriť orbitálny systém skorého varovania

SpaceX má tiež postaviť štyri experimentálne satelity s infračervenými senzormi, ktoré budú slúžiť na detekovanie rakiet či balistických striel. Ak bude tento projekt úspešný, vytvorí základ novej sledovacej orbitálnej siete pre americkú armádu. SpaceX dostala na vytvorenie štyroch prototypov 149 miliónov dolárov.

SpaceX taktiež vyvíja revolučnú vesmírnu loď Starship ktorá má za sebou prvé testy. Pozrite si video:

Pozrite sa ako SpaceX testuje Starship SN6 – 150m skok úspešný!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre