Bitcoin vytvoril nové high! Bude 13 365 $ stačiť na zrušenie RSI divergencie?

0

Bitcoin dnes ráno dosiahol nové tohtoročné maximum na cene 13 365 $ (Bitstamp). Býci sa na poslednú chvíľu snažia zlomiť RSI divergenciu.

Rast Bitcoinu nad 13 000 $ na začiatku tohto týždňa príjemne prekvapil všetkých fanúšikov kryptomien. Bohužiaľ, priniesol so sebou nové problémy a tým najväčším je opakovanie situácie z minulého roka. Divergencia na weekly grafe vtedy výrazne dopomohla k otočeniu trendu a začiatku bear marketu. Maximum z roku 2019 sme dodnes neprekonali.

Každopádne, ešte nie je neskoro. Weekly svieca sa uzavrie o 16 hodín a býci už teraz tlačia. Nové high na 13 365 $ vyzeralo nádejne, no Bitcoin bohužiaľ po jeho dosiahnutí klesol späť na 13 000 $.

1h Bitcoin - Nové high krátko po polnoci
1h Bitcoin – Nové high krátko po polnoci

Jednou červenou hodinovou sviečkou sa tak zmazala celodenná snaha o posunutie ceny trochu vyššie a zrušenie súčasnej divergencie. RSI divergencia na weekly grafe totiž nie je nijak široká. Rozdiel medzi hodnotou na začiatku augusta a dnes je menej než jeden bod! Podobne, ako to bolo v spomínanom roku 2019.

Uzatvorenie ceny Bitcoinu okolo 13 500 $ je teda kľúčové a pokiaľ sa tak nestane, môžeme očakávať ďalšiu korekciu. Nakoniec, po tak silnom raste to dáva zmysel. Bitcoin za posledný týždeň zaznamenal rast o viac než 15% čo si priam pýta menší retracement.

Ak vás súčasná situácia na grafe BTC/USD zaujíma viac, informácie o súčasnej divergencii a stave trhu nájdete v tomto článku:

POZOR! Nepríjemná RSI divergencia na BTC grafe naznačuje, že bullrun skončil

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance