odporca kryptomien nakupuje Bitcoiny
odporca kryptomien nakupuje Bitcoiny, zdroj: shutterstock.com/Autor: 24K-Production

Schyzofrénne správanie J. P. Morgan

Pred niekoľkými dňami sa po svete rozletela správa od šéfa J.P.Morgan (veľká americká banka), Jamie Dimona. Bitcoin je podvod! Dajte od neho ruky preč! Osobne vyhodím každého môjho zamestnanca, ktorý obchoduje s Bitcoinom, pretože je blbý.

Táto správa prišla v čase, keď Čína dočasne zakázala ICO a burzy s kryptomenami. Situácii to rozhodne nepomohlo a 15. Septembra Bitcoin klesol na 3000$. J.P.Morgan vtedy nakúpili XBT (Exchange Bitcoin Notes) v hodnote troch miliónov eur. Celkom slušná suma na firmu, ktorej CEO verejne hanobí digitálne meny.

175 patentov

Banka J. P. Morgan očividne vidí v kryptomenách potenciál. Za posledné štyri roky si zaregistrovala 175  blockchain patentov. Firma tiež pracuje na blockchaine založenom na Ethereu. Ich projekt Quorum dokonca nájdete v repozitári na GitHub-e. Snažia sa tam dokázať, že blockchain s oprávneniami nepotrebuje konsenzus algoritmus typu proof-of-stake alebo proof-of-work.

V J. P. Morgan pracujú na zaujímavých veciach.

Zamestnanci J. P. Morgan odchádzajú kvôli kryptomenám 

Zdá sa, že Jamie Dimon nemusí nikoho vyhadzovať. Jeho zamestnanci totiž kvôli kryptomenám odchádzajú aj sami. Napríklad, Daniel Masters vstúpil do firmy hneď po promócii v roku 2014 a nedávno odišiel, aby rozbehol krypto hedge-fond.

Vodu káže, víno pije

Tak ako tak, banka J. P. Morgan je v kryptomenách až po uši. Vyhlásenia jej CEO Jamieho Dimona nemôžu poprieť fakty. Vezmime si z toho ponaučenie. Kryptomeny sa stávajú uznávanou formou investície a každý, kto ich označuje za podvod by si mal najprv niečo naštudovať. My sme pre vás pripravili skvelý článok v ktorom nájdete všetko dôležité.

Chcete investovať do kryptomien, ale neviete ako? Pripravili sme pre vás jednoduchý návod. Na nákup odporúčame použiť coinbase a obchodovať môžete napríklad na burze bittrex.

Ale prečo Jamie?

Prečo Jamie pred pár dňami urobil svoje vyhlásenie zatiaľ nie je jasné. Môžeme špekulovať, že chcel znížiť cenu Bitcoinu, aby mohol lacno nakúpiť. To sa mu aj podarilo.

Dávajte si pozor na podobné vyhlásenia. Kryptomeny sa momentálne nachádzajú v štádiu, keď aj najmenšia zmienka mení ich hodnotu. Neverte každému titulovanému blbcovi z banky a nepredávajte, keď to padá. Sledujte nás na facebooku a získajte novinky zo sveta kryptomien v zrozumiteľnej forme a v slovenskom jazyku.

Zdroj: news.bitcoin.com