AXS dosiahol nové ATH
AXS dosiahol nové ATH. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Airdropy sa za posledných pár rokov stali ekvivalentom stimulačných kontrol v ekosystéme kryptomien. Najnovším protokolom, ktorý prekvapil svoju užívateľskú základňu airdropom, bola Axie Infinity (AXS). Ide o bojovú hru založenú na blockchaine, ktorá sa v roku 2021 dostala na výslnie vďaka hernému modelu P2E (play to earn).

Údaje z TradingView ukazujú, že od dosiahnutia minima 47,92 dolára 21. septembra sa cena tokenu vyšplhala o 145 % vyššie. Token dosiahol nové rekordné maximum na 120,00 dolárov. Jeho 24-hodinový objem obchodovania prudko stúpol z 421 miliónov dolárov na 1,95 miliardy dolárov.

AXS/USD 1D. Zdroj: TradingView
AXS/USD 1D. Zdroj: TradingView

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – NFT hra Axie Infinity spúšťa staking program s vlastným tokenom AXS

AXS spúšťa staking

Rast decentralizovaných financií v roku 2021 poukázal na schopnosť držiteľov kryptomien začať používať svoje tokeny a získať výnos poskytnutím likvidity alebo vkladom.

V snahe zachytiť časť tejto dynamiky a zlepšiť celkovú ekonomiku tokenu AXS tím v spoločnosti Axie Infinity oznámil spustenie stakingu 30. septembra. To nadchlo členov komunity, pričom len v priebehu dvoch dní dosiahol staking takmer 9,8 milióna tokenov.

AXS Staking dashboard. Zdroj: Axie Infinity
AXS Staking dashboard. Zdroj: Axie Infinity

Spoločnosť Axie Infinity v súčasnej dobe ponúka stakerom APR 240 %, pričom odmeny pochádzajú z vyhradeného fondu 78,3 milióna tokenov, ktoré tím vyčlenil.

Tokeny pre skorých členov

Druhým dôvodom zvýšenia cien a aktivity tokenu bol tohto týždňový airdrop. Ten odmeňoval používateľov, ktorí s týmto protokolom komunikovali pred 26. októbrom 2020.

Podľa tímu bolo 10 000 peňaženiek vybraných na základe snímky, ktorá bola urobená 26. októbra v závislosti od úrovne aktivity peňaženky.

Čím aktívnejší používatelia boli, tým získali vyššie alokácie, ktoré majú v súčasnosti hodnotu takmer 500 000 dolárov. Menej aktívne účty dostali menšie alokácie, ktoré sú napriek tomu stále významné z hľadiska hodnoty dolára, najmä v ekonomicky znevýhodnených častiach sveta, kde žije mnoho hráčov Axie Infinity.

Prečítaj si tiež – Bitcoin whales sa znovu prebudili – môže to značiť ďalšie pokračovanie rastu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre