Novogratz tvrdí, že Bitcoin vystrelí až na mesiac
Novogratz tvrdí, že Bitcoin vystrelí až na mesiac. Zdroj: Shutterstock, mkarco

Binance

Bitcoin podľa populárneho miliardára a šéfa Galaxy Digital Mika Novogratza vystrelí až na mesiac, ale až vtedy, keď mu konečne FED uvoľní cestu.

Ako vidí Bitcoin Novogratz?

Trh s kryptomenami posledné dni neprežíva príliš ideálne. Bitcoin klesol až na úroveň 42 100 USD, kde sa však dokázal odraziť. Aktuálne sa obchoduje na úrovni 42 500 USD.

Tento čierny mrak nad kryptomenami podľa šéfa Galaxy Digital ustúpi jedine vtedy, ak FED prestane agresívne zvyšovať úrokové sadzby. Tento názor Mike Novogratz uviedol na konferencii Bitcoin 2022 v Miami. Je však dôležité, že globálne prijatie BTC neutícha. Skôr naopak, zvyšuje sa. Aktuálne sa podľa Novogratza blížime k určitej fáze prelomu, ktorá skôr či neskôr vystrelí Bitcoin na sumu 500 000 USD a možno aj 1 milión USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Šéf spoločnosti Galaxy Digital Trading: „Ethereum môže do troch rokov predbehnúť Bitcoin“

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

V debate sa vyjadril aj k americkému doláru, ktorý podľa neho stratil pozíciu bezrizikovej meny, a to najmä pre konfrontácie USA s Ruskom a Čínou.

„Genéza Bitcoinu spočívala v tom, že vznikol na základe narušenia dôvery. Pozrite sa na ministra zahraničných vecí Číny, ktorý práve povedal, že si nie sme istí, či môžeme dôverovať americkému doláru.“

Novogratz na záver povedal, že je presvedčený, že sa BTC odpúta od tradičných akciových indexov, ako napríklad Nasdaq 100. Bitcoin bude mať podľa neho funckiu podobnú ako zlato, čiže bude uchovávateľom hodnoty.

„Vezmem si časť svojho bohatstva a budem ho tam uchovávať a skladovať.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre