Ethereum vs. Solana
Ethereum vs. Solana. Zdroj: Shutterstock.com/artismaster

Podľa spoluzakladateľa burzy BitMEX Atrhura Hayesa nedôjde v budúcnosti k žiadnym veľkým súbojom Etherea s konkurenciou. Podľa jeho názoru totiž žiadny blockchain neprekoná kráľa altcoinov. Narážal tým hlavne na Solanu.

Ethereum vs. konkurencia

O svoj pohľad na túto tému sa podelil v rozhovore pre Crypto Banter. Z dlhodobého hľadiska považuje konkurentov Etherea za perspektívne projekty, no na väčší úspech zatiaľ nemajú.

Dávalo by mi zmysel investovať do týchto projektov, pretože sa väčšina z nich nachádza na svojom dne a určite v budúcnosti vystrelia. Ale konkurovať Ethereu určite nebudú. Nie je to len o tom, akú majú rýchlosť transakcií a všetky tieto hlúposti, ktoré dookola opakujú. Je to hlavne o talentovaných vývojároch,“ uviedol Hayes.

Prečítaj si tiež: Začíname znovu investovať. Je teraz správny čas kúpiť Bitcoin? – Cesta k miliónu #8

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Podľa Hayesa má Ethereum niekoľko tisíc vývojárov, pričom v prípade konkurencie je to mnohonásobne menej, a to je zásadný problém. Hayes ďalej okomentoval projekt Solana, ktorý podľa jeho slov musí nájsť nový impulz, inak nemá šancu.

Ak sa nad tým zamyslíte, všetky projekty v podstate kopírujú to, čo bolo vytvorené na Ethereu. Je to síce fajn, ale to nestačí. Môže napríklad taká Solana priniesť na trh niečo nové? Pretože ak to bude stále o omáčkach typu ,sme rýchlejší ako Ethereum, oni majú vysoké poplatky a blá blá,´ tak toto nebude fungovať večne,“ dodal Hayes.

Na záver skonštatoval, že v týchto projektoch vidí zmysel iba v prípade obchodovania. Z dlhodobého hľadiska ich však neberie ako konkurenciu Etherea.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance