Bitcoin a veľryby
Bitcoin a veľryby. Zdroj. Shutterstock.com/Thitiwat Luechaudompan

Poslednú dobu sa metrika sledovania aktivity veľkých investorov (tzv. veľryby) stáva čoraz viac populárnou. Práve vďaka pohybom veľkých hráčov vieme jednoduchšie sledovať náznaky možnej cenovej akcie. Ich aktivita sa v posledných týždňoch výrazne spomalila, zatiaľ čo Bitcoin konsolidoval okolo cenovej úrovne 20 000 dolárov.

Dňa 23. októbra transakcie bitcoinových investorov zahrňujúce viac ako 100 BTC predstavovali počet 106. Ide o pokles približne o 86 % z 813 transakcií z 25. júla podľa údajov DataPool. Väčšina transakcií je zvyčajne zodpovedná za náhle výkyvy cien na kryptomenovom trhu. Čím viac tieto transakcie kolíšu, tým väčšia je pravdepodobnosť, že dôjde k zvýšenej volatilite. V súčasnosti je trend opačný a volatilita Bitcoinu je nízka. To potvrdzuje aj nízka aktivita veľkých bitcoinových investorov.

Bitcoin: aktivita veľrýb
Bitcoin: aktivita veľrýb. Zdroj: DataPool

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Klesne Bitcoin na nové minimum?

Historicky prudký nárast bitcoinových transakcií veľrýb počas korekcie cien naznačuje možné dno ceny, zatiaľ čo počas rastu cien naznačuje možný vrchol. Aktivita veľrýb nám môže pomôcť určiť reverziu trendu.

Ďalším poznatkom je aj cieľ týchto transakcií. Ak sa na burze uloží za krátku dobu veľké mnžstvo BTC, signalizuje to, že veľryby plánujú bitcoiny predať a vyberať zisky. Pokles transakcií vieme interpretovať ako zvýšený záujem o HODL, pričom skúsení investori uprednostňujú uloženie mincí mimo búrz.

Investori hľadajú rôzne spúšťače nového bullrunu počas nepriaznivej makroekonomickej situácie. Medzitým sa Bitcoin obchoduje na cenovej úrovni 19 340 dolárov a všetci čakajú na ďalší pohyb, ktorý bude pravdepodobne smerodajný pre zvyšok roku 2022. Onchain metriky zatiaľ poukazujú na formovanie dlhodobého dna, no ani zďaleka neindikujú obrat trendu. Podľa toho by sme mohli usúdiť, že korekcia sa nachádza vo finálnej fáze a prelomenie posledného minima by znamenalo konečnú kapituláciu.

Mohlo by ťa zaujímať: Scenár, o ktorom nikto nechce počuť! – Bitcoin sa pripravuje na najhoršie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance