ANALÝZA – Veľká bitka na trhu s Bitcoinom nekončí, budú medvede úspešnejšie?

0

Ako iste viete, Bitcoin má za sebou nemalý pád, čo bolo relatívne dlho očakávané. Lenže teraz je práve otázkou, či išlo len o jednorazový drop, alebo máme počítať s oveľa hlbšou korekciou. Cenový pokles tvorí asi 28 %, čo nie je dostatočné, aby sa vyššie time framy dostatočne prečistili. Je to však dosť na to, aby sme teoreticky zase mohli hore.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

V rámci dnešnej analýzy sa ale zameriame iba na 4H a 1H graf, kde je bitka medzi býkmi ľahko rozpoznateľná a celkom aj napínavá. Obidve strany trhu sa preťahujú, ale musím uznať, že posledných 48 hodín medvede jednoznačne vedú. Avšak býky sú zase vďaka okolnostiam vo výhode.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Začneme teda 4H grafom, kde sú zaznačené všetky lokálne úrovne až od S/R levelu 22 312 USD. Najskôr by som chcel rozobrať samotný cenový pád, ktorý bol svojím priebehom naozaj zvláštny. Všimnite si sviečku, ktorá otvorila 10. januára o 21:00, pretože jej zatváracia podoba je ohromne bullish. Od S/R hranice 34 602 USD sa nakupujúcim podarilo s prehľadom pokles rýchlo vykúpiť.

Keď som toto videl v grafe, myslel som si, že bude nasledovať podobný vývoj ako po 4. januári, kedy došlo v podstate k tomu istému. No predajcovia neprestali vo svojom úsilí a cenu zostrelili pod S/R level 34 602 USD. To bol pre mňa veľký bearish signál, pretože medvede sa shortov vôbec nebáli.

Čítajte tiež: TOP 3 najhoršie predikcie Bitcoinu v roku 2020 – Toto NAOZAJ nevyšlo

Low sa v každom prípade vytvorilo na zakreslenom neckline a od tej chvíle je snaha expandovať. Avšak S/R level 36 605 USD vyššie kurz nepustil, čím sa z menovanej úrovne stala rezistencia. Táto úroveň je pre nás zásadne kľúčová, pretože jej prerazením by sa výrazne zvýšili šance, že trh skúsi pokoriť doterajší all time high.

Inak, možno ste si všimli, že sa v grafe rysuje reverzný pattern Head & Shoulders. Dokonca aj objemy by vážne nasvedčovali tomu, že je pattern validný. Ja však nemám tento konkrétny útvar veľmi rád, pretože je príliš subjektívny a z 10 analytikov sa na ňom zhodne tak polovica. Síce som si ho tam zaznačil ako potenciálnu možnosť, ale beriem ho s dostatočnou rezervou.

Indikátory

Dno RSI je na cca 30 bodoch, čo je úroveň, kde bol na 4H TF Bitcoin naposledy začiatkom decembra. Čo sa týka zotrvačnosti up, tá je zatiaľ akosi slabá. Čo však nie je teraz, môže byť za niekoľko okamihov, pretože dynamika trhu tomu nahráva.

Aktuálna situácia na 1H TF BTC/USD

Hodinový graf je veľmi dôležitý v sledovaní toho boja medzi býkmi a medveďmi. 36 605 USD je jednoznačne cenová rezistencia a zároveň sa tu utvorilo value area low nedeľného Volume profile. To technicky funguje tak, že nastane pullback, medvede začnú otvárať shorty (ide proste o rezistenciu).

Čítajte tiež: TOP kryptomenové peňaženky pre Bitcoin – Vyberte si tu najlepšiu pre vás!

A skutočne, včera dopoludnia predajcovia agresívne vstupovali na trh, keď sa sem kurz dostal. Navyše, podľa objemov by som si dovolil tvrdiť, že tu vstupovali do short pozícií aj silnejší hráči. Čo sa mi potvrdilo dnes ráno, keď sa kurz vrátil k 36 605 USD a prebehol opätovný retest.

Aj tentoraz predajné objemy silneli, z čoho som vydedukoval, že si veľkí hráči svoje short pozície bránia. Ako však sami môžete vidieť, existuje ešte šanca, že rezistenciu prerazíte. Stačí, aby niekto silný do toho „štuchol“ a kurz prerazí. Ale na nižších časových rámcoch nateraz medvede vyhrávajú.

Na záver

Situácia je hrozne napätá a skutočne ešte nie je vôbec jasné, či bude korekcia komplexnejšia. Mne osobne sa zdá prepad o 28 % slabý, pretože predchádzajúca expanzia bola vyložene nezdravá. Preto si myslím, že je potrebných minimálne 40 % korekcie, aby sa trh dostatočne prečistil a mohol zase pokračovať v silnej expanzii. Okrem iného dnes o 21:00 bude stream na Bitlinku, kde sa samozrejme trh s BTC bude podrobne riešiť, so stay tuned!

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Analýza Etherea a Bitcoin Cash – Jeden na ATH, druhý preráža z akumulačnej oblasti


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre