TOP3 najhoršie predikcie Bitcoinu v roku 2020 – toto NAOZAJ nevyšlo

0

Vo včerajšom článku sme sa pozreli na niekoľko najhorších predikcií ceny BTC. Dnes túto tému uzavrieme druhou časťou článku a priblížime si ďalšie dve nevydarené predpovede roku 2020. Nenechajte sa nalákať na dlhodobé predpovede!

Gavin Smith tvrdil, že BTC uzavrie rok 2020 na hodnote 7,000$

Počas rozhovoru s Forbes 27. júla, generálny riaditeľ spoločnosti Panxora Gavin Smith uviedol, že do konca roka očakáva cenu bitcoinu vo výške 7,000 dolárov. Gavin ďalej dodal, že očakáva tento rok korekciu, predtým ako začne skutočný bullrun.

Generálny riaditeľ spoločnosti Panxora vysvetlil, že napriek tendencii zhodnocovania spôsobenej zaistením inflácie by širší dopad dopytového šoku na ekonomiku mohol potenciálne znížiť cenu BTC.

Tento odhad sa uskutočnil po 80 dňoch, keď cena bitcoinu skonsolidovala na 9,500 dolárov. V tom čase, napriek 100% nárastu z minima v polovici marca, stále existovali určité pochybnosti o schopnosti BTC prelomiť odpor 10,000 dolárov.

Čítajte tiež – Bitcoin má 12 rokov, oslavujeme Genesis block day! Viete, prečo vlastne vznikol?

Antoni Trenchev predpovedal v roku 2020 cenu BTC na 50,000$

Spoluzakladateľ spoločnosti Nexo Antoni Trenchev uviedol, že BTC by v roku 2020 mohol ľahko dosiahnuť 50,000 dolárov. Predpovedal tak už 03. januára 2020.

Okrem príliš optimistického odhadu sa nezdá, že by za tým boli dôvody. Podľa Trencheva sa bitcoin stal novým zlatom a ako potenciálny katalyzátor poukázal na nedostatok korelácie s tradičnými trhmi.

Zlato, USD/OZ vs. S&P 500
Zlato, USD/OZ vs. S&P 500

Ako je uvedené vyššie, zlato sa vo väčšej časti roku 2020 obchodovalo v tandeme s tradičnými trhmi. Je však potrebné poznamenať, že tieto triedy aktív majú rôznu volatilitu. Oscilácie v akciách teda bývajú oveľa silnejšie. Celkové smerovanie oboch trhov do novembra bolo však veľmi podobné.

Tento cenový pohyb vytvára nemožnú predikciu, pri ktorej sa od BTC očakáva, že bude pôsobiť ako nové zlato. Súčasne však chýba korelácia. Tento odhad sa teda nepodaril dvojnásobne. Nedosiahol cieľ na konci roka a taktiež zlyhal pri správnom odhade korelácie zlata s tradičnými trhmi.

Záver

Teraz, keď sa cena bitcoinu obchoduje už nad 33,000$, bude ešte zaujímavejšie sledovať, aký typ extravagantných býčích a medvedích odhadov cien sa zverejní na rok 2021. Takisto ako v roku 2020, aj tento rok je potrebné brať predpovede kryptomien s istou rezervou. Upustite od dlhodobých predpovedí, pretože nikto v skutočnosti netuší kam sa cena pohne.

3 najhoršie predikcie ceny Bitcoinu v roku 2020 – Tak toto naozaj nevyšlo! 😀

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre