Analýza Etherea a Bitcoin Cash – Jeden na ATH, druhý preráža z akumulačnej oblasti

0

Zatiaľ čo Bitcoin konsoliduje, niektoré altcoiny zažívajú doslova renesanciu. Ethereum je už iba štipku od all time z obdobia minulého bull runu a coiny, ako je Bitcoin Cash, prerážajú zo svojich akumulačných štruktúr, v ktorých boli hrozne dlho. Skrátka máme dôkaz, že je naozaj možné, aby sme sa dostali späť na cenové úrovne, ktoré sa nám zdali po dlhom bear markete nedosiahnuteľné. Lenže neradno prepadať eufórii, pretože trh je už dlho extrémne prepálený.

Aktuálna situácia na 1W TF ETH/USD

Keď kurz Etherea prerazil cez 630 USD, dynamika expanzie začala gradovať. Pýtate sa, ako je to možné? Keď sa pozriete na Volume profile, nájdete odpoveď. Najväčší problém je pre trh breakout z akumulačného pásma, čo je konkrétne pri Ethereu cca 87 USD – 324 USD. Hneď ako sa však prerazenie podarí a následne sa aj potvrdí, stačí veľmi málo na pumpu.

S rastúcou cenou sa trh prirodzene stretával čím ďalej s menším odporom, čo sme zažili už v druhej polovici roka 2017. Keby som to mal vysvetliť rovno, všimnite si, že podľa VP na vyšších cenách klesajú zobchodované objemy. Teda chýbala dostupná ponuka, ktorá by rast ceny zastavila.

To sa určite týka posledných dvoch týždňov, kurz vzrástol skoro o 100%, vďaka čomu sa trh dostal do tesnej blízkosti ATH z januára 2018. Problém je, že expanzia je parabolická, čo nikdy proste dlho nevydrží a následné pády sú dosť hlboké a bolestivé. Keď veľkí hráči budú chcieť, môžu ešte pushnúť cenu solídne nad doterajšie ATH.

Pre nich je však teraz dosť jednoduché kurz zraziť tvrdo nadol. Preto je aj dosť reálne, že v prípade korekcie sa trh dostane práve až po S/R level 630 USD, čo je cca 53 % prepad z aktuálnej ceny. My vieme z predošlého bull marketu, že Ethereum padalo voľným pádom aj o 70 %, takže tých 53 % je ešte celkom optimistickejší variant.

Indikátory

Z RSI musíme konštatovať, že trh je extrémne prepumpovaný. Ethereum presiahlo 93 bodov, čo asi nemusím hovoriť, že je naozaj veľa. Z dostupných údajov vieme, že vyššie sme boli iba v lete 2017. Teda tesne pred tým, než Ethereum v priebehu pár týždňov droplo o tých cca 70 %. K MACD môžem iba povedať, že momentum výrazne poskočilo.

Aktuálna situácia na 1W TF BCH/USD

Bitcoin Cash je dlhodobo mojím favoritom, lebo tu bolo už pol roka zrejmé, že sa vytvára dno a veľkí hráči akumulujú. V podstate je ten rastúci triangel v grafe akumulačnou štruktúrou. Bolo to však stále len špekuláciou do chvíle, kým došlo k potvrdeniu hornej steny spomínaného triangla na S/R leveli 502 USD.

Breakouty z akumulačných oblastí sú hrozne silné, čo aj v grafe vidíme. Ale ak Bitcoin dumpne, pravdepodobne sa BCH vráti späť. Osobne to nevidím ako problém, pretože máme skrátka na vlastné oči potvrdené, že aj BCash chce hore a na rozdiel od Etherea je ale ďaleko od all time high, ktoré je až na šialených 4 400 USD.

Ak v žiadnom prípade BTC nepôjde do konca januára do korekcie a uvidíme v grafe skôr stranový pohyb, Bitcoin Cash ešte povyrásť môže, pretože priestor ešte je. Čo sa týka objemov, tie sú nepochybne solídne, takže je aj pohyb hore potvrdený.

Indikátory

Aktuálne hodnoty RSI sú 82 bodov, čo je dosť, ale ako teraz vieme, coiny sú schopné rásť aj na úrovniach 90+. Preto hovorím, že prípadná stranová konsolidácia na BTC by mohla BCH poslať hore.

Na záver

Altcoiny bez akýchkoľvek pochybností ožívajú a s tým prichádzajú aj nové príležitosti. Je však racionálne počítať s možnosťou korekcie celého trhu, pretože terajšia situácia na trhu s BTC je neodškriepiteľne dlhodobo neudržateľná. Čo ide dlho hore, musí ísť raz aj dole. A keď k tomu dôjde, vieme, že aj ostatné coiny neskôr určite dokážu agresívne expandovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ANALÝZA – Bitcoin po prerazení 40 000 USD zatiaľ konsoliduje, čoskoro ďalšia vlna hore?

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre