Pohľad právnika: SEC vs. XRP, o čo sa žaloba opiera a pravdepodobný výsledok?

0

Tesne pred Vianocami a odchodom bývalého šéfa SEC svet kryptomien otriasla žaloba proti Ripple a ich tokenu XRP. Americký regulátor v nej firmu obvinil z predaja neregistrovaných cenných papierov. Cena tokenu okamžite padla o viac než 60%. Od tej doby sa všetci dohadujú, ako bude vyzerať súd a čo môžeme čakať. Väčšina kryptobúrz a fondov v USA preventívne pozastavila aktivitu s XRP a prípravné konanie začne 22.1.2021.

Ripple vs. SEC – ako to vidí právnik?

O čo sa opiera žaloba od SEC? Má Ripple šancu úspešne obrániť svoje aktivity a dokázať, že nedošlo k vytvoreniu či predaju neregistrovaných cenných papierov? A aký môže byť výsledok tejto žaloby?

Odpovede  na tieto otázky zatiaľ nie sú jasné a po internete obieha veľa protichodných informácií. Ak sa chcete vzdelať v danej problematike a premýšľate nad kúpou XRP, odporúčame pozrieť si priložené video (hore), v ktorom právnik podrobnejšie rozobral celý prípad.

Čo si o žalobe od SEC myslí šéf spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse? Jeho odpoveď na Twitteri sme rozobrali v tomto článku:

Podľa toho čo hovorí šéf Ripplu, to s XRP nevyzerá dobre

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
1 2 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre