Trh sa otáča - začína bull market?
Trh sa otáča - začína bull market? Zdroj: shutterstock.com/Rawpixel.com

Trh s kryptomenami sa za posledný týždeň stabilizoval. Bitcoin nakoniec nezažil re-test dna na 6000$ a ideme hore. To je škoda, veľa ľudí ešte chcelo nakúpiť nejaké lacné BéTéCéčka.

Kladný sentiment nás ťahá hore

Každopádne, po páde na šesť tisíc sa Bitcoin spamätal a do dnešného dňa vyrástol o 80%. Aj ďalšie kryptomeny zaznamenali pekný rast. Litecoin vďaka očakávanému spusteniu služby LitePay, čiastočne asi aj vďaka pochybnému Litecoin Cash forku, vyletel na krásnych 230$ (ešte pred 10 dňami bol na 100$).

Ripple oznámil spoluprácu so SAMA a má byť využívaný na medzinárodné prevody v Ázii.

George Soros, známy ako odporca kryptomien, nedávno investoval do firmy Overstock, ktorá je kryptomenám výrazne naklonená. Celkovo všetky pro-krypto spoločnosti zažívajú dobré časy a mainstream si konečne všimol obrovskú hodnotu blockchainu.

Celkovo momentálne na trhu panuje dobrá nálada. Pomaly začíname pociťovať FOMO efekt, no zatiaľ sa to ani zďaleka nepodobá vertikálnym grafom zo začiatku roka. Všetky kryptomeny (česť výnimkám) v podstate iba kopírujú Bitcoin.

Bitcoin trpezlivo stúpa

bittrex graf btc-usd 1h 17.2.2017
Bittrex BTC/USDT 1h sviečky

Kráľ kryptomien je už desať dní v uptrende. Za ten čas si stihol pripísať takmer 5 000$. Včera prekonal dôležitú rezistanciu. Hodnota 10 000$ historicky nikdy nebola veľkou psychologickou bariérou. Bitcoin sa vždy zastavil na 9500$ alebo na 10 300$ (v oboch smeroch). Obe hranice máme za sebou a ďalší pád do štvorciferných čísel je stále menej a menej pravdepodobný.

Bitcoin sa z krátkodobého hľadiska približne pohybuje v kanále naznačenom na grafe. Momentálne sme na jeho hornom okraji a môžeme očakávať menší pád (pravdepodobne 10 300$).

bittrex btc-usd graf 17.2.2017
Bittrex BTC/USDT 1D sviečky

Z dlhodobého hľadiska však ešte stále nie sme preč z downtrendu. Presne tak, séria stále nižších lokálnych miním a maxím pokračuje. To posledné sme zaznamenali na 12 000$. Po ňom nasledoval pád na 6000$.

Predsa sa však niečo zmenilo. Pamätáte sa ešte na túto analýzu? Nakreslil som do nej červené pásmo rezistancie. Nuž práve v ňom teraz sme. Stále tu máme downtrend, ale trh sa už dáva dokopy. Je dosť možné, že o týždeň už budeme hlásiť uptrend a bulls preberú iniciatívu.

Nenechajte si to ujsť a povoľte notifikácie použitím zvončeka, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Prípadne nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance