6 ICO spája sily a vytvorí grantový fond pre projekty spoločnosti Ethereum
6 ICO spája sily a vytvorí grantový fond pre projekty spoločnosti Ethereum Zdroj: shutterstock.com/polygraphus

Prvý krát v histórii kryptomien sa spojilo niekoľko ICO projektov, aby vytvorili spoločný fond. Jeho cieľom bude vyzbierať viac ako 100 miliónov dolárov a podporiť tak rozvoj spoločnosti Ethereum.

Komunitný fond Ethereum

Predstaviteľmi tejto pracovnej skupiny sa po vzájomnej dohode stali projekty Omise Go, Cosmos, Golem, Maker, Raiden a Global Brain. Celkový počet zainteresovaných strán však môže časom narásť, nakoľko fond je otvorený aj ďalším záujemcom. Vzhľadom na to nemusí byť ani pôvodná plánovaná suma na založenie fondu konečná.

Zloženie skupiny naznačuje, že môže isť o vskutku silný tím. Kým Omise Go, Golem a Maker sú v popredí predovšetkým vďaka celkovej trhovej kapitalizácii, Raiden a Cosmos sú vysoko hodnotené z technického hľadiska.

100 miliónov dolárov na nové projekty

Vyzbieraný kapitál, ktorý je tvorený tak fiat menami, ako aj tokenmi, bude z fondu uvoľňovaný prostredníctvom grantov. Tie sa budú udeľovať projektom, ktoré fond vyhodnotí ako potenciálne prospešné pre celú Ethereum komunitu.

Na stránke komunitného fondu sa uvádza:

“Tento program bude vytvorený ako stála finančná dotácia a bude slúžiť na podporu a pomoc pri budovaní kľúčových infraštruktúr, nástrojov a aplikácií s otvoreným zdrojovým kódom.”

V praxi sa teda bude program financovania zameriavať predovšetkým na rozvoj technológií s vyššou pridanou hodnotou. Jednou z nich by mohlo byť aj zvýšenie transakčnej kapacity v sieti Ethereum, o potrebe ktorej už viac krát hovoril Vitalik Buterin.

V tejto chvíli zatiaľ novovzniknutý fond ešte neposkytuje žiadne konkrétne podrobnosti o grantoch, avšak zdroje z prostredia uvádzajú, že by sa mohli pohybovať z rozmedzí od 50 000 do 500 000 dolárov.

Buterin vo svojom vyhlásení uviedol:

“Spoločnosť Ethereum rástla za posledné roky nad moje očakávania, ale naša práca jednoznačne nekončí. Nárast hodnoty, ktorý sme zažili v minulom roku by nás mal motivovať a hnať vpred. A to bude aj úlohou Komunitného fondu Ethereum (ECF). Zameriame sa predovšetkým na pomoc pri organizácii rozvoja ekosystému.“

Nový priestor na trhu

V poslednej dobe sa objavilo viacero spoločností, ktoré si dali za cieľ spustenie investičných fondov. Ich zámerom je orientovať sa na novovznikajúce ekosystémy a motivovať ich, aby svoje projekty rozvíjali práve na ich platformách. Z najznámejších treba spomenúť napríklad Ripple, ktorý nadviazal strategické partnerstvo s americkým startupom Omni.

Všetko teda naznačuje to, že kryptospoločnosti objavujú na trhu nový priestor, kde by sa mohli rozvíjať a tým pádom napomáhať všeobecnej adopcii kryptomien.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance