Musk má vytipovaného tvorcu BTC
Musk má vytipovaného tvorcu BTC, zdroj: www.shutterstock.com/SzabolcsMagyar

Elon Musk neustále prichádza s novými vyjadreniami. Tentoraz sa CEO spoločností Tesla a SpaceX zamýšľal, kto sa podľa neho skrýva pod menom Satoshi Nakamoto v reálnom živote.

V podcaste s Lexom Friedmanom Musk povedal, že si myslí, že vie, kto vlastne vytvoril Bitcoin. Zároveň popiera, že je to práve „on“, pretože ak by bol, bez váhania by to potvrdil.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptoskeptická americká senátorka skritizovala kryptomeny – komunita jej okamžite povedala svoje!

Elon Musk má svoj tip

„Môžeme sa pozrieť na vývoj myšlienok pred spustením Bitcoinu a dôjsť k záveru, kto mal takéto nápady. Osobne, samozrejme, neviem, kto vytvoril Bitcoin na praktické účely. Vývoj myšlienok je preto celkom jasný a zdá sa, že Nick Szabo je pravdepodobne viac ako ktokoľvek iný zodpovedný za vývoj týchto myšlienok,“ domnieva sa Elon Musk.

Nick Szabo je počítačový vedec a kryptograf. V roku 1997 Szabo „spopularizoval“ termín smart kontrakty, kde sa odvolával na postupy a návrhy elektronických platieb v dokumente s názvom Formalizácia a zabezpečenie vzťahov vo verejných sieťach. V tomto dokumente predložil poznatky a tézy, ktoré sa neskôr stali základom ranných kryptografických protokolov BTC či tzv. bit gold.

Mnohí vrátane Muska predpokladajú, že Szabo je osoba, ktorá stojí za pseudonymom Satoshi Nakamoto.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Sám Szabo tvrdenia popiera

Szabo tieto tvrdenia v priebehu rokov opakovane popieral a udržiaval si odstup od kryptografického priemyslu.

Existuje niekoľko korelácií, ktoré neoficiálne spájajú Szaboa so Satoshim Nakamotom, avšak nikdy neboli potvrdené.

Záleží však na tom, kto to bol? Asi by sme mali nechať Satoshiho na pokoji a nesnažiť sa hľadať jeho pravú identitu. On predsa vie, prečo ostáva v anonymite. Dôležité je, čo nám po sebe zanechal.

BTC sa momentálne obchoduje okolo úrovne 47 000 dolárov.

Čítaj ďalej: OpenSea prežila prvú väčšiu krádež – boli ukradnuté NFT z populárnych kolekcií

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre