Mark Cuban a Dogecoin
Mark Cuban a Dogecoin. Zdroj: Google

Miliardár Mark Cuban patrí spoločne s Elonom Muskom k najväčším a najpopulárnejším fanúšikom projektu Dogecoin. Svoju vášeň pre tento projekt dávajú obaja jasne najavo.

Mark Cuban bráni Dogecoin

Známy miliardár sa na svojom Twitteri rozohnil pri hádke s tvorcom podcastov Prestonom Pyshom. Medzi týmito dvoma aktérmi už v minulosti prišlo ku konfrontácii. Pysh ešte v máji 2021 obvinil Cubana za to, že cielene pumpuje cenu DOGE.

Prečítaj si tiež: Reklama burzy Crypto.com s Mattom Damonom vyvolala množstvo kritiky – posúďte sami

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Podľa Cubana môže inflačná dynamika meme coinov výrazne zlepšiť ich ceny. S týmto tvrdením súhlasil aj šéf Tesly Elon Musk. Zdá sa však, že to projektu DOGE už nedokáže tak ľahko pomôcť. Tento psí projekt klesol až o 80 % zo svojho historického maxima, ktoré bolo zaznamenané ešte v máju 2021.

DOGE/BUSD
DOGE/BUSD 1D TF. Zdroj: TradingView

Bitcoin nie je poistkou proti inflácii

Cuban napriek všetkému nevníma Bitcoin ako záruku proti inflácii.  Je o tom vyslovene presvedčený. Považuje to iba za marketingový ťah. Je to jeho názor, ktorý mu nikto neberie. Napriek jeho a Muskovej snahe sa aspoň aktuálne zdá, že sa cena Dogecoinu tak ľahko späť na ATH nevráti.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance