Elon Musk opäť vyzdvihuje DOGE pred BTC
Elon Musk opäť vyzdvihuje DOGE pred BTC. Zdroj: Shutterstock, cometa geo

Binance

Elon Musk sa v nedávnom vydaní podcastu Lexa Fridmana vyjadril, že Dogecoin je zásadne lepší ako čokoľvek iné, čo videl.

Elon Musk opäť obhajuje Dogecoin

Elon Musk je jedna z najslávnejších osobností sveta a veľký fanúšik kryptomien. Nie je žiadnym tajomstvom, že jeho najväčším favoritom je DOGE.

Prečítaj si tiež: Blockchain Polkadot odštartoval významnú spoluprácu s nemeckým telekomunikačným gigantom Deutsche Telekom

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Šéf Tesly Fridmanovi pripomenul, že v porovnaní s najväčšou kryptomenou, teda Bitcoinom, má Dogecoin omnoho vyšší objem transakcií a taktiež omnoho nižšie transakčné poplatky.

„Bitcoin jednoducho nemôžete efektívne využívať na mnoho vecí. A nemôžete ho ani škálovať na vyšší objem. Jeho rýchlosť je až komicky nízka. Možno ak by sme sa vrátili v čase o 10 rokov späť. Je tu však stále veľká neochota míňať Bitcoin.“

Ak by podľa Muska došlo k určitému zriedeniu kryptoaktív, ktoré nastane v určitom časovom období, je tu vysoká pravdepodobnosť, že sa bude BTC používať ako bežný platobný prostriedok. Ale aj tu vidí omnoho lepšiu alternatívu ako BTC. A tou je DOGE.

Keďže ťažba DOGE funguje na úplne rovnakom princípe ako u Bitcoinu, mnoho odborníkov Muska kritizovalo, keď pozastavil platbu s BTC. DOGE teda spotrebuje rovnaké množstvo energie ako Bitcoin. V decembri však Musk uviedol na svojom Twitteri, že platby s DOGE berú ako experiment a čas ukáže, ako to s ním bude.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre