Ekosystém Cardano
Ekosystém Cardano. Zdroj: Shutterstock, Shizume

Ekosystém Cardano tvrdo bojuje o 4. pozíciu v rebríčku trhovej kapitalizácie kryptomien. Na chrbát mu totiž dýcha úspešný projekt Solana. Sieť Cardano však prežíva úspech v oblasti stakingu. Platforma aktuálne eviduje až 942 117 staking adries.

Mohlo by ťa zaujímať: Nové BTC ATH obnovuje vieru v Stock to Flow, ktorý predpovedá 98 000 $ do konca mesiaca

Cardano a staking

Zaujímavé údaje priniesol nástroj Pooltool, ktorý zabezpečuje agregáciu údajov pre sieť Cardano. Stakingové adresy sú aktuálne na hodnote 942 117 adries, pričom od 10. septembra tento údaj vzrástol až o 14,7 %.

Počet staking adries v sieti Cardano
Počet staking adries v sieti Cardano. Zdroj: FinBold

Celkový objem stakingu je pritom na úctyhodnej hodnote 53,6 miliárd USD. Ďalším významným míľnikom je počet aktívnych peňaženiek. Pred pár mesiacmi, konkrétne 22. mája bol tento údaj približne na úrovni 1 milióna. Aktuálny stav z dňa 2. novembra predstavuje nárast o 100 % na hodnotu 2 miliónov peňaženiek. To je naozaj významný úspech.

Prečítaj si tiež: Za posledných 10 dní Kadena stúpla o 400 % – Aké sú hlavné dôvody rastu?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Aktualizácie pribúdajú

Nová éra ADA započala svoj začiatok po úspešnom hard forku Alonzo. Sieť prežíva naozaj úspešné obdobie. Investori však stále naliehajú, aby sa ekosystém rozvíjal aj ďalej. Komunita je silná a vývojári to vedia. Plánovaná aktualizácia Cardano Hydra výrazne zvýši škálovateľnosť siete. V komunite sa začínajú objavovať aj veľmi zaujímavé informácie, podľa ktorých sa sieť môže dostať na úplne iný level ako konkurenčné blockchainy. Vývojári chcú zabezpečiť spracovanie 1 000 000 transakcií za sekundu. To sú naozaj optimistické plány. Nechajme sa prekvapiť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre