Crypto.com arena LA
Crypto.com arena LA, zdroj: www.shutterstock.com/SamFarooq

Kultová a notoricky známa aréna v centre Los Angeles, Staples Center, sa tento rok premenuje na „Crypto.com Arena“. Majitelia kryptoburzy sa za túto dohodu doslova buchli po vrecku. Bude ich to stáť neskutočných 700 miliónov dolárov, čím na dlhú dobu odstavia súčasného sponzora „Staples“ mimo hru.

Zmena názvu tejto historicky známej arény sa odohrá presne na Štedrý deň. Los Angeles Lakers bude v ten deň hostiť Brooklyn Nets v každoročných vianočných hrách (NBA Christmas games).

Mohlo by ťa zaujímať: Vitalik Buterin v zaujímavom prejave poukázal na aktuálny stav a budúcnosť tzv. krypto miest

Crypto.com určite zaskočil milovníkov tímov z LA

Dohoda medzi Crypto.com a jednou z najlepších značiek a tímov v histórii NBA určite prekvapila nejedného fanúšika „žlto-fialových“. Na druhej strane ale vidíme, ako sa nové odvetvie kryptomien presúva do úplne všetkých sektorov, čo mnohých na druhej strane teší.

Tento „deal“ bol oznámený v stredu európskeho času. Aréna bola dlhé roky domovom najlepších športových tímov na západnom pobreží USA. Hlavným tímom bol Los Angeles Lakers. Pomimo nich tam sídlia aj Los Angeles Clippers, Los Angeles Kings (NHL) a ženský basketbalový klub Los Angeles Sparks (WNBA). Oficiálne podmienky tejto dohody neboli zatiaľ zverejnené, avšak osoba oboznámená s detailmi uvádza, že ide o zmluvu na 20 rokov v hodnote 700 miliónov dolárov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prichádza éra kryptomien a berie si všetko, čo chce

„Toto partnerstvo je o budúcnosti“. Takéto slová uviedol prezident a generálny riaditeľ AEG, Dan Beckerman. „AEG a Crypto.com nielenže majú spoločnú víziu o inováciách a budúcnosti športu a zábavy, ale máme aj spoločný záväzok voči našim komunitám, s ktorými neustále pracujeme a žijeme. Tešíme sa na partnerstvo s Crypto.com, s ktorým vytvoríme zmysluplné iniciatívy na oživenie tejto vízie počas nasledujúcich rokov,” dodáva Dan Beckerman.

Dohoda Crypto.com s jednou z najlepších značiek NBA (LA Lakers) má výrazný vplyv na povedomie o rôznych spoluprácach, keďže v histórii ich bolo niekoľko. Platforma pre kryptomeny preto využíva túto príležitosť a uzatvára spoluprácu práve s Lakers, čím si zachytila dôležitý podiel na trhu.

Los Angeles Lakers patrí medzi najúspešnejšie tímy americkej NBA. Vyhrali spolu 17 titulov a vždy mali a stále majú tých najlepších hráčov vo svojej zostave, ako napríklad LeBron James. Franšíza má podľa Forbes hodnotu 5,5 miliárd dolárov.

Ešte jedno zaujímavé porovnanie. Súčasný sponzor Staples v roku 1999 zaplatil za tie isté práva ako to dnes urobil Crypto.com „len“ 116 miliónov dolárov na 20 rokov.

Čítaj ďalej: Index dolára na 16-mesačnom maxime! Bude Bitcoin naďalej oslabovať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance