BTC je dlhodobo bullish
BTC je dlhodobo bullish. Zdroj: Shutterstock.com/TeeStocker

BTC pokračuje v klesajúcom trende a cena stále rešpektuje MA21 na perióde 4H. Medzitým mnoho altcoinov tento indikátor už prerazilo a dosiahlo lepší retracement ako hlavná kryptomena. To sa odzrkadlilo aj na dominancii, ktorá znovu klesla pod 41 %. Objemy stále klesajú a ich minimálna hodnota je predzvesť zvýšenia volatility.

Bitcoin síce vytvára klesajúce maximá, avšak cena zatiaľ nevytvorila klesajúce minimá. Krátkodobo sme teda sideway v rámci korekcie. Ak prekonáme MA21, najbližší target je na hladine hornej hranice sideway štruktúry 47 100 $. Ak cena zo sideway štruktúry vyletí smerom nadol, prvý target je na hladine 44 000 $. Tento target vyplýva z 38,2 % retracementu celého predošlého rastúceho trendu z 29 000 $ na 53 000 $.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 50 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<

Prečítaj si taktiež – Analýza BTC – kde sa nachádza ideálna zóna na dokupovanie?

BTC je krátkodobo sideway, dlhodobo bullish

Ďalší target, ktorý je zatiaľ pre Bitcoin najviac medvedí, je na zóne od 42 300 $ do 41 000 $. Ide o kľúčovú supportnú hladinu, ktorú by cena mala udržať, pokiaľ má rastúci trend pokračovať. Hodnota 42 300 $ predstavuje MA21 na týždennom grafe a jedná sa o supportný indikátor z historického hľadiska. Druhá hodnota 41 000 $ predstavuje hornú hranicu predošlej dlhodobej akumulačnej zóny.

RSI medzitým konverguje s grafom a objemy sú na minimálnych úrovniach. Pravdepodobne čoskoro dôjde k zvýšeniu objemov a aj volatility. Z dlhodobého hľadiska sa sentiment nezmenil a stále sme v trende. Ak cena vytvorí dlhodobé minimum nad 41 000 $, pôjde o skvelú príležitosť dokupovať pred ďalším bull runom.

Mohlo by ťa zaujímať – Akú cenu dosiahne BTC do konca roka podľa modelu Stock-to-flow?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre