Korekcia BTC zatiaľ nie je ukončená
Korekcia BTC zatiaľ nie je ukončená. Zdroj: Shutterstock.com/ViewFinder nilsophon

BTC pokračuje v korekcii a rešpektuje rezistenciu MA21 na perióde 4H. Na otočenie trendu si tak pravdepodobne počkáme. Kde by však mohol smerovať najbližší korekčný leg? Výpredaj podobný tomu poslednému totižto neočakávame. Naopak otestovanie hlavnej supportnej zóny môže byť dlhodobý býčí signál na nákup.

Bitcoin rešpektoval MA21 a vytvára krátkodobé klesajúce minimá. Zdá sa tak, že z krátkodobej sideway štruktúry smerujeme nadol. Pokým neprekonáme spomínaný indikátor, je možné, že vytvoríme ďalší korekčný leg. Ten však pravdepodobne nebude mať takú silu ako prvý. Najbližší support sa nachádza na hladine 44 000 $ a 41 000 $.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzujeme 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC – čaká nás ďalši korekčný leg alebo pokračujeme v raste?

Korekcia BTC zatiaľ nie je ukončená

Hladina 44 000 $ je 38,2 % retracementu z celého rastúceho trendu od 29 000 $ po 53 000 $. Následne budeme sledovať support na hladine 50 % retracementu 41 000 $. Hladina 41 000 $ rozdeľuje predošlú akumulačnú zónu od rastúceho trendu. MA21 na týždennej perióde je 42 320 $, a teda hlavná supportná zóna sa nachádza medzi 41 000 $ a touto MA21.

Ak by sa cene podarilo od zóny 41 000 $ až 42 000 $ odraziť, išlo by o skvelú príležitosť na dokupovanie na lokálnom minime. Na druhej strane, ak by sa to cene nepodarilo, tak by sme spadli späť do akumulácie a na rastúci trend by sme si počkali o niečo dlhšie. Objemy pri predajoch zatiaľ stále prevyšujú nákupné sviečky. Reverzia trendu teda nie je potvrdená.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, EGLD, ALGO, SOL – altcoiny, ktoré ignorujú korekciu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre