BTC stále nepotvrdil koniec korekcie. Zdroj: Shutterstock.com/William Potter

BTC nedokázal prekonať posledné maximum a nepotvrdil tak reverziu trendu. Stále tak platí, že korekčná štruktúra nie je definitívne ukončená. Teraz bude najdôležitejšie sledovať pozíciu ďalšieho lokálneho minima. To by sa malo vytvoriť vyššie ako to posledné. Posledné minimum je na úrovni 53 300 $. Ide zároveň o oblasť dôležitého supportu.

Zóna okolo 51 000 $ až 53 000 $ predstavuje dlhodobo významnú supportnú oblasť, hlavne z dôvodu, že sa tu nachádza predošlé dlhodobé lokálne maximum. Na hladine zhruba 51 000 $ sa pre zmenu nachádza 61,8 % retracementu z predošlého rastu. Je možné, že práve tu cena nájde dno korekcie, ktorá stále nie je ukončená.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež – TOP rozdiely medzi rokmi 2017 a 2021 – môže byť narušený halvingový cyklus?

BTC stále nepotvrdil reverziu

Posledný odraz smerom nahor nebol dokonca sprevádzaný ani objemami, čo sa odzrkadlilo na bezmocnosti prekonať posledné maximum. Ak cena vytvorí spomínané vyššie minimum, je možné, že sa sformuje sideway štruktúra a ukončí korekciu. Aj na túto štruktúru však potrebujeme rastúce alebo aspoň rovnaké minimá.

Súčasná korekcia má stále silu iba 22,50 %, čo z dlhodobého hľadiska nepredstavuje žiadnu anomáliu. Práve naopak, korekcia je v porovnaní s predošlými poklesmi zatiaľ slabá. Pokles na spomínaných 51 000 $ by znamenal pokles iba o 26 %. V minulosti sa počas rastu objavovali korekcie, ktoré mali všetky od 30 do 40 %.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza AXS – vytvára sa reverzný pattern. Akú rezistenciu musí cena prekonať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance