Bitcoin Microstrategy Michael Saylor
Bitcoin Microstrategy Michael Saylor, zdroj: www.shutterstock.com/VladimirKazakov

Michael Saylor, generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy a jeden z najväčších kryptooptimistov, oznámil na twitteri že firma kúpila ďalších 7 002 bitcoinov (BTC). Tento nákup ich vyšiel, v prepočte na doláre, viac ako 414 miliónov.

Michael Saylor sa podelil s touto správou na twitteri.

„V MicroStrategy sme kúpili ďalších 7 002 BTC za 414,4 miliónov dolárov za cenu, keď jeden BTC stál 59 187 USD. Momentálne hodlujeme 121 044 bitcoinov, za ktoré sme zaplatili už dokopy 3,57 miliárd USD, za priemernú cenu 29,534 dolárov,” podelil sa Saylor.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Microstrategy má jasno v tom, ako a kam investovať

V auguste 2020 spoločnosť MicroStrategy vyhlásila, že začne prijímať Bitcoin ako svoje rezervné aktívum vo svojom portfóliu. Digitálna mena bude taktiež „spoľahlivým úložiskom hodnoty“ a atraktívnou investíciou s väčším potenciálom dlhodobého výnosu ako držanie fiat mien.

Firma okrem toho upozornila na bezprecedentný stimul, ktorý tlačili vlády na boj proti COVID-19 ako katalyzátor potenciálnej inflácie (ktorá už nastupuje) a následného znehodnotenia fiat mien. Od tohto vyhlásenia MicroStrategy regulárne nakupuje BTC.

Za normálnych okolnosti každodenní investori vidia straty, keď sa cena Bitcoinu hýbe hore a dole. V Microstrategy to však vidia inak. Podľa Phonga Leho, finančného riaditeľa v MicroStrategy, „kedykoľvek po nadobudnutí Bitcoinu, ak trhová hodnota klesne pod pôvodnú hodnotu, spoločnosť uzná poplatky za zníženie hodnoty. Tieto poplatky za zníženie hodnoty sa potom môžu použiť na právne vyrovnanie daňovej povinnosti z príjmu právnických osôb.“

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin nekompromisne predbieha PayPal: Kedy zosadí z trónu takých gigantov ako Mastercard či Visa?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance