Bitcoin je blízko k ETF
Bitcoin bullrun. Zdroj: Shutterstock, Sittipong Phokawattana

Jednou z najočakávanejších udalostí je bezpochyby schválenie ETF pre Bitcoin, na ktoré sa čaká už naozaj veľmi dlho. Objavujú sa fámy, či za posledným cenovým nárastom BTC nie je práve zvýšené očakávanie schválenia fondu.

Prečítaj si tiež: Bitcoin dnes prekonal magickú hranicu – Patrí k najvzácnejším menám na svete!

Príde ETF pre Bitcoin už tento mesiac?

Podľa hlavného analytika agentúry Bloomberg, Erica Balchunasa, existuje až 75 % šanca, že sa SEC konečne odhodlá schváliť ETF Futures pre BTC, a to už počas októbra. Tento fakt je podľa neho hlavným dôvodom prítomnosti veľrýb na grafe BTC. Len za posledný týždeň sa cena vyšplhala až o približne 32 %. Ak naozaj príde odobrenie zo strany SEC, zrejme nás čaká obrovský rast.

BTC/BUSD
BTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

„Sme presvedčení, že ETF na Bitcoin Futures bude schválené veľmi skoro, možno aj počas nasledujúcich dvoch týždňov. Je to veľký krok.“

Podľa posledných slov šéfa SEC, Garyho Genslera, ako prvé príde na rad schválenie Bitcoin Futures. Je to najmä z toho dôvodu, aby mali inštitucionálni investori možnosť pre získanie expozície voči BTC.

Môže ťa zaujímať: Tvorba obchodného systému na burze ako základ k ziskom

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

ETF tlačí cenu BTC nahor

Podľa populárneho analytika Alexa Krügera je aktuálny mediálny boom okolo schválenia ETF jasným signálom pre Bitcoin, ktorého cena sa ženie nahor.

Jedno je však isté: veľryby vo veľkom nakupovali BTC. Tento fakt potvrdil aj generálny riaditeľ Crypto Quant, Ki Young Ju, ktorý 6. októbra zaznamenal výrazné nákupy v hodnote 1,6 miliardy USD v priebehu pár minút.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre