BTC pokračuje krátkodobo sideway
BTC pokračuje krátkodobo sideway. Zdroj: Shutterstock.com/Zinsmute

BTC pokračuje v krátkodobej sideway štruktúre a jeho ďalší pohyb ovplyvní aj trh altcoinov. Tie pokračujú v získavaní dominancie a Bitcoin má podiel na trhu už iba 40,65 %. Mnohé altcoiny od korekcie vystrelili poriadne smerom nahor. Bitcoin však stále zostáva medzi retracementom 38,2 % až 50 %.

Bitcoin takéto sideway štruktúry vytvára počas korekcií takmer vždy. Väčšinou však tieto korekčné legy vznikajú 2x alebo 3x po sebe. My sme zatiaľ vytvorili iba jediný leg. Je teda pravdepodobné, že cena môže ešte istý čas vyklesávať. Kde je support, ktorý budeme sledovať v tomto scenári?

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzuje 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC – kde je support v prípade, že korekcia bude pokračovať?

BTC ostáva sideway

Hlavný support, ktorý nás bude zaujímať, je na hodnote okolo 42 000 $ až 41 000 $. Na hladine 42 380 $ sa nachádza týždenná MA21, ktorá slúži ako support. Hladina 41 000 $ predstavuje hodnotu, ktorá oddeľuje predošlú akumulačnú zónu od rastúceho trendu. Celá táto zóna by mala byť udržaná ak očakávame, že bude trend pokračovať ďalej v raste.

V prípade, že by cena neudržala túto supportnú zónu, je možné, že na rast si počkáme omnoho dlhšie. Z krátkodobého hľadiska je rezistencia na hladine 47 500 $, kde sa nachádza MA21 na 4-hodinovom grafe. Ak ju prekonáme, môžeme ísť do rastúceho legu. Ukončenie korekcie však stále nie je potvrdené.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, ETH, LTC, XMR – alcoiny sa odrážajú skôr ako Bitcoin

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre