Spoločnosť Ripple
Spoločnosť Ripple. Zdroj: Shutterstock, Stanslavs

Napriek pomerne silnej minulosti a veľkej trhovej kapitalizácií je token XRP od spoločnosti Ripple stále vnímaný negatívne. Ripple stále čelí žalobe zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Podľa žalobcu totiž v roku 2013 predávala neregistrované cenné papiere, čím nelegálne získala 1,38 miliardy dolárov.

Môže ťa zaujímať: Podarí sa projektu XRP dosiahnuť 6 USD? Pri splnení týchto podmienok áno.

Kauza Ripple stále pretrváva

Po vypuknutí kauzy sa viacero popredných kryptomenových búrz na čele s Coinbase rozhodlo token XRP delistovať zo svojej ponuky, či pozastaviť možnosť obchodovania s týmto tokenom.

Pred pár dňami sa však vo svete kryptomien a na sociálnych sieťach, začali objavovať fámy o opätovnom zaradení XRP na Coinbase. Viacerí traderi sa začali ozývať po tom, čo sa v mobilnej aplikácií Coinbase Pro objavili obchodné páry XRP/BTC, XRP/USD, XRP/GBP a XRP/EUR.

Prečítaj si tiež: Bitcoinové rezervy burzy Coinbase klesli na úroveň z roku 2017

StormGain

Reakcia Coinbase

Fámy sa nepotvrdili. Burza sa jasne vyjadrila, že v prípade týchto fám šlo iba o technickú chybu v aplikácií, ktorá zapríčinila zobrazenie tokenu XRP v mobilnej aplikácií. Obchodovanie však možné nebolo.

Ako to už býva zvykom, takéto správy dokážu v 90% ovplyvniť priebeh grafu. Token XRP síce dokázal vystreliť o približne 13%, no po objasnení správ zo strany Coinbase prišiel prudký pokles.

XRP/USD
XRP/USD 5m TF. Zdroj: TradingView

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Obnovenie XRP

Po odhalení žaloby bol na spoločnosť Ripple vyvíjaný silný tlak nielen zo strany SEC, ale aj zo strany regulačných orgánov. Každopádne viaceré burzy pozastavili obchodovanie s týmto tokenom na dobu neurčitú.

Minimálne do ukončenia súdnych sporov neočakávam nejaké dôležité zvraty.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre