George Soros vlastní Bitcoin
George Soros. Zdroj: Shutterstock, Alexandros Michailidis

Zdá sa, že populárna osobnosť zo sveta financií a najmä častý terč konšpirátorov, George Soros, sa opäť výraznejšie prikláňa na stranu kryptomien. K situácii sa vyjadrila jeho finančná riaditeľka Dawn Fitzpatricková, ktorá Bitcoin už vníma úplne inak ako v minulosti.

Prečítaj si tiež: Analýza BTC – ak cena prekoná 53 000 $, môže to znamenať bullrun

Bitcoin ako ochrana proti inflácii?

Dawn Fitzpatricková pôsobí ako finančná riaditeľka spoločnosti Soros Fund Management. Ak sa pozrieme do minulosti, jej vyhlásenia neboli úplne naklonené kryptomenám. Teraz je však situácia úplne odlišná a Bitcoin už považuje za viac ako len prostriedok pre boj proti inflácii.

„Nie som si istá, či sa Bitcoin vníma len ako zabezpečenie proti inflácii. Myslím si, že konečne prekročil priepasť a dostal sa do mainstreamu. Samotné mince sú však omnoho menej zaujímavé ako prípady využitia DeFi projektov.”

To, že spoločnosť Soros Fund Management vlastní kryptomeny, už nie je žiadnym tajomstvom. Pre svet kryptomien je to samozrejme pozitívna správa, keď sa obchodník ako George Soros nielen že zaujíma o kryptomeny, ale ich aj vlastní.

Môže ťa zaujímať: Bitcoin je najviac zhodnocujúcim sa aktívom v histórií – dosiahol profit 6,5 miliardy %!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Investuje Sorosova spoločnosť do DeFi?

Fitzpatricková svojím vyjadrením naznačila, že Bitcoin nie je jediným aktívom, o ktorý majú záujem. Boom okolo NFT, DeFi a inteligentných kontraktov je jednoducho príliš výrazný a neujde pozornosti nikoho.

DeFi je v hľadáčiku viac ako 80 % veľkých hráčov, ktorých financie prúdia práve do týchto protokolov. Zrejme sa týmto smerom vyberie aj Sorosova nadácia.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre