Analýza Bitcoinu: nárast inflácie v Amerike spôsobil pokles trhov
Analýza Bitcoinu: nárast inflácie v Amerike spôsobil pokles trhov. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Sittipong Phokawattana

Po včerajšej informácii o stave inflácie v Amerike trhy klesajú. Spolu s klasickými trhmi klesá aj Bitcoin, hoci sa oproti indexom drží relatívne dobre. Načo si musíme dať pozor v najbližších dňoch a čo čakať od Bitcoinu?

Inflácia v Amerike spôsobila prepad, klesá aj Bitcoin

Trhy včera masovo reagovali na nárast inflácie v Amerike. Tá sa vyšplhala až na 8,6 %, čo je oproti predchádzajúcim mesiacom ďalší nárast. Investori a ekonómovia predpokladali, že inflačný vrchol dosiahla americká ekonomika v marci, no tento predpoklad bol chybný. Reakciou na túto informáciu bol pokles akciových trhov a indexov.

Bitcoin reagoval na správu relatívne pokojne. Poklesol na úroveň pod 29 000. V čase písania tohto článku sa obchoduje za 29 070 dolára. Pri pohľade na graf vidíme, že kryptomena sa stále pohybuje  v rámci bočného pohybu a rozhodujúci moment stále nenastal. Z fundamentálneho hľadiska nič nenasvedčuje tomu, že by nás v blízkej dobe čakal obrat v trende. Stále chýbajú objemy, Bitcoin klesá pod 30 000 a nedosiahli sme žiadnu významnú cenovú hladinu, ktorá by potvrdila rast.

Graf: BTC/USD. 3H.
Graf: BTC/USD. 3H. Zdroj: Tradingview

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Amerika má najvyššiu mieru inflácie od roku 1981!

Čo čakať?

Správa o výške inflácie predchádza oznámenie Fedu o ďalšom zvyšovaní úrokových sadzieb. Keďže trhy očakávali zníženie inflácie, a stal sa presný opak, možno zo strany Fedu očakávať agresívnejšie zvyšovanie sadzieb, na ktoré trhy nereagujú priaznivo. Fed špecifikuje počet bázických bodov najbližšiu stredu, preto možno očakávať aj v prípade Bitcoinu rozhodujúci pohyb pravdepodobne v tomto čase.

V prípade poklesu, ktorý sa javí ako pravdepodobnejší scenár, môže nastať pokles do cenových hladín okolo 27-tisíc dolárov, resp. masívny prepad do hladín ATH z predchádzajúceho cyklu. To sa nachádza okolo 20 000 dolárov. V prípade druhého variantu ide o vynikajúcu príležitosť na nákup do dlhodobého držania.

Čítaj ďalej: ECB budúci mesiac zvýši úrokovú sadzbu, euro aj akcie klesajú

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance