Amerika má najvyššiu mieru inflácie od roku 1981!
Amerika má najvyššiu mieru inflácie od roku 1981! Zdroj: https://www.shutterstock.com/Visuals6x

Ročná miera inflácie v Amerika sa neočakávane zrýchlila. Zatiaľ čo analytici predpokladali, že v marci sme videli inflačný strop, správa U.S. Bureau of Labor Statistics potvrdila zvýšenie inflácie na 8,6 %. V apríli bola inflácia 8,3 %, v marci 8,5 % a očakával sa pokles.

Amerika čelí historickej inflácii

Spojené štáty naposledy zažili takto vysokú infláciu v roku 1981. Ide teda o najvyššiu hodnotu za posledných 40 rokov! Ceny energií vzrástli o 34,6 %, čo je najviac od septembra 2005, a ceny potravín sa prudko zvýšili o 10,1 %, čo je prvý nárast o 10 % a viac od obdobia končiaceho sa marcom 1981.

Trhy na správu reagujú poklesom. Klesajú indexy, akcie a mierne aj kryptomeny. Po ohlásení správy mierne narástol dolár. Vyššia inflácia nie je dobrou správou pre investorov a trhy, keďže najbližšiu stredu FED bude rozhodovať o zvyšovaní úrokovej sadzby. Vyššia inflácia znamená, že investorov nečaká od FED-u pozitívna prognóza.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj ďalej: Návod ako zarábať a zhodnocovať kryptomeny na burze Binance

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance