Bitcoin bude naďalej klesať
Bitcoin bude naďalej klesať. Zdroj: Shutterstock.com/Graphicle

Skúsený kryptomenový analytik vo svojom najnovšom videu varuje investorov pred nekončiacim poklesom kryptomien. Bitcoin podľa neho nebude rásť, dokým sa nesplní základná podmienka.

Bitcoin musí splniť túto podmienku

Nicholas Merten patrí k známym kryptomenovým analytikom. Podľa jeho najnovších vyjadrení bude Bitcoin naďalej klesať v dôsledku prísnej politiky zo strany amerických federálnych úradov.

Predtým FED znižoval úrokové sadzby a tlačil obrovské množstvo peňazí. Tentokrát ide úplne opačným smerom, a teda kvantitatívnym sprísňovaním. Tempo zvyšovania sadzieb je pritom najrýchlejšie od poslednej veľkej krízy v 80. rokoch,“ uviedol Merten.

Analytik sa obáva, že sa z peňažnej zásoby doslova vyparia stovky miliónov dolárov. FED totiž podľa jeho slov začal so znižovaním bilancie. Ide o tzv. redukčný model, ktorým sa vypredávajú americké štátne dlhopisy. FED tieto aktíva predáva za hotovosť, ktorá sa však neustále znižuje.

Prečítaj si tiež: Peter Schiff: Bitcoin je podvod a smeruje na 5 000 dolárov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Merten sa obáva, že kým sa táto situácia nezmení, Bitcoin bude naďalej klesať:

FED je určite na správnej ceste. Musí však prevziať riadenie inflácie trošku iným spôsobom. Kým sa bude riadiť politikou zvyšovania sadzieb, dovtedy bude Bitcoin klesať. Takže najsilnejšia kryptomena bude v podstate neustále klesať na nižšie a nižšie minimá. Kým sa inflácia nedostane späť na 2 %, dovtedy bude FED bojovať. Inak to nevidím.

Analytik očakáva, že sa tento scenár odzrkadlí na poklese BTC až na úroveň 10 000 dolárov. Táto hladina môže byť ideálnou voľbou pre nákup.

Keď sa ocitneme na tejto cene, nikto nebude chcieť kupovať Bitcoin. Všetci si budú myslieť, že kryptomeny končia. Práve tu sa však môžu naskytnúť obrovské príležitosti na nákup,“ dodal Merten.

Súhlasíte s jeho názorom?

Čítaj ďalej: Spojeným štátom môže popri recesii a kríze hroziť občianska vojna, varuje Bill Gates

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance