Binance a hack 100 miliónov dolárov
Binance a hack 100 miliónov dolárov. Zdroj: Shutterstock.com/JOCA_PH

Po tom, čo 6. októbra hackeri ukradli token BNB Smart Chain (BSC) v hodnote viac ako 100 miliónov dolárov, najznámejšia kryptomenová burza Binance dočasne pozastavila operácie svojej blockchainovej siete. K celej situácii sa vyjadril aj Changpeng Zhao (CZ).

Hackerom sa podarilo nabúrať sa do cross-chain mostu, ktorý spája BSC s reťazcom BNB, čo im umožnilo ukradnúť tokeny BNB zo siete. Zaujímavosťou je, že odvtedy Binance opäť obnovila prevádzku siete bez závažného znehodnotenia tokenu, ktorý si stále drží cenu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Binance coin si stále drží hodnotu

Changpeng Zhao v rozhovore so Squawk Box 7. októbra uviedol, že sentiment investorov BSC ostáva veľmi silný, a to aj napriek narušeniu siete. V čase, keď hackeri ukradli zo siete tokeny v hodnote viac ako 100 miliónov dolárov, cena BNB klesla len o menej ako 5 %. Slabá reakcia spotovej ceny uprostred hacknutia je odrazom mimoriadnej sily sentimentu investorov a ich dôvery.

„Som presvedčený o schopnosti rozvoja v komunite a držiteľov tokenov. Toto je nešťastná udalosť, ktorá sa stala, ale môžeme sa z nej poučiť. Len sa musíme naučiť, ako sa môžeme poučiť z takýchto chýb a urobiť náš kód bezpečnejším. Softvérový kód nikdy nie je bez chýb,“ povedal CZ.

Podľa odhadov bezpečnostnej a analytickej spoločnosti PeckShield by sa straty mohli vyšplhať až na 580 miliónov dolárov. Medzitým cena tokenu BNB pokračuje posledné dni v korekcii a v čase písania článku sa obchoduje na cenovej úrovni 277 dolárov. Pre porovnanie, 6. októbra sa cena pohybovala na dennom maxime 298 dolárov. Klesajúci trend medzitým spomaľuje a každým dňom je menší. Podobne silný prepad cena tokenu naposledy zaznamenala 18. septembra na dennom časovom rámci.

Mohlo by ťa zaujímať: Binance nadaľej expanduje! Najväčšia kryptomenová burza sa spustí na Novom Zélande

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance