Kryptomeny čaká negatívna správa
Kryptomeny čaká negatívna správa. Zdroj:shutterstock.com/ WhataWin

Tento týždeň investorov čaká niekoľko dôležitých udalostí, ktoré budú mať zásadný vplyv na ďalšie smerovanie trhov. Väčšina očí sa upiera na štvrtok, keď sa dozvieme, ako je na tom inflácia v USA. A hoci táto správa bude mať vplyv aj na trhy s kryptomenami, tento týždeň kryptomeny čaká oveľa závažnejšia správa, ktorá môže mať krátkodobo aj dlhodobo veľmi negatívny dosah na cenový vývoj týchto aktív.

Reč je o správe Rady pre finančnú stabilitu (skratka FSB), ktorá tento týždeň predloží svoje globálne odporúčania vo veci regulácie kryptomien. Hoci ide o tzv. „odporúčanie“, z praxe vieme, že tieto odporúčania sa stávajú smernicou pre finančné inštitúcie po celom svete.

Kryptomenový analytik Coin Bureau upozorňuje, že podozrivé načasovanie publikovania tejto správy je podozrivé, keďže minulý týždeň zverejnila svoje odporúčania aj americká Rada pre dohľad nad finančnou stabilitou Spojených štátov amerických (skratka FSOC). Táto americká správa obsahovala klasický popis varovaní pred rizikami spojenými s kryptomenami: volatilita, finančná stabilita, ochrana retailových investorov, problematika označovania cenných papierov v sektor kryptomien atď.

Rada pre finančnú stabilitu (FSB). Jej vplyv na globálne finančné inštitúcie je pravidlom
Rada pre finančnú stabilitu (FSB). Jej vplyv na globálne finančné inštitúcie je pravidlom. Zdroj: shutterstock.com/Piotr Swat

Ďalší prepad a negatívna udalosť na trhu

Podľa Coin Bureau stoja kryptomenové trhy pred ďalšou negatívnou udalosťou, ktorá sa stane zámienkou, ktorej sa opäť, podobne ako v prípade kolapsu ekosystému Terra, chopia regulátori a využijú ju ako argument v neprospech kryptomien a dôvod na ešte väčšiu reguláciu.

Na to, aby sa tieto proti maloobchodným investorom namierené regulácie zaviedli, musí nastať nejaký katalyzátor – ďalší masívny krach kryptomien, ktorý zlikviduje všetkých maloobchodných investorov, ktorí pokračovali v držbe od májového poklesu kryptomien a akciového trhu. V tejto súvislosti si možno niektorí z vás spomínajú, že ministerka financií Janet Yellenová vyzvala na reguláciu stablecoinov v ten istý deň, keď UST Terra klesol na nulu. Mohli by sme byť tento týždeň svedkami ďalšej ,náhodyʻ?“ zamýšľa sa Coin Bureau.

Ďalším faktorom, ktorý môže negatívne zasiahnuť kryptomeny, je správa i stave inflácie v USA (tento štvrtok 13. 10). Tá totiž výrazne ovplyvní smer, akým ďalej bude Fed pokračovať vo svojej monetárnej politike. Táto kombinácia spolu so správou FSB môže spôsobiť explóziu na trhu s kryptomenami.

Celkovo to vyzerá, že sa schyľuje k dokonalej búrke… Musí sa stať niečo neočakávané, aby sa drobní investori skutočne otriasli,“ uzatvára svoju predikciu tohto týždňa Coin Bureau.

Investori by preto mali byť opatrní a nepodceniť riziká a potenciál zvýšenej volatility a poklesov tento týždeň.

Čítaj ďalej: Kiyosaki: „Toto je hlavný dôvod, prečo som investoval do Bitcoinu a odporúčam to isté aj vám“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance