Ukrajina legalizuje kryptomeny
Ukrajina a BTC. Zdroj: Shutterstock, Lukasz Stefanski

Ukrajina patrí k európskym krajinám, ktoré vítajú kryptomeny s otvorenou náručou. Svedčí o tom aj posledný krok ukrajinskej vlády, ktorá prijala návrh zákona o legalizácii kryptomien a digitálnych aktív.

Prečítaj si tiež: Bitcoin je stále iba v strede dlhodobého býčieho cyklu – tvrdí legendárny trader

Ukrajina láka krypto investorov

Návrh zákona prešiel zrýchleným hlasovaním a následne pristál priamo na stole ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Pre Ukrajinu je tento krok veľmi významný aj z hľadiska rastúcej popularity kryptomien v Európe. Zákon môže krajinu dostať na popredné priečky, čo môže veľmi výrazne vzbudzovať záujem zahraničných investorov, ktorých Ukrajina potrebuje.

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Šedá zóna

Digitálne aktíva, či kryptomeny, nikdy neboli u nášho východného suseda nelegálne. Patrili však do tzv. šedej zóny. To znamená, že v podstate neboli uznané v žiadnej legislatívnej zložke krajiny. Podľa nového zákona budú kryptomeny vnímané ako nehmotný majetok, ktorý je definovaný vo forme elektronických údajov. S napätím sa očakáva, či prezident tento návrh schváli. Podľa predbežných informácií je jeho názor pozitívny.

Môže ťa zaujímať: Zostatky ETH na burzách klesli pod BTC – Ethereum poráža Bitcoin vo vlastnej hre

V prípade schválenia má ministerstvo digitálnej transformácie pripravený program pre usmerňovanie tohto odvetvia. Hlavným cieľom bude dohľad nad praním špinavých peňazí.

Legalizácia áno, oficiálna mena nie

Ukrajina minimálne ďalší rok nepôjde cestou Salvádoru. Obyvatelia tak môžu kryptomeny vlastniť, či dokonca s nimi obchodovať na zaregistrovaných burzách. Nemajú však možnosť s nimi platiť za rôzne služby.

Ukrajinský minister pre digitálnu transformáciu Mychajlo Fedorov uviedol, že je nadšený z týchto krokov. Legalizácia kryptomien bude z viacero hľadísk prospešná. Podľa ministra je to prvý dôležitý krok na ceste k vlastnej digitálnej mene na Ukrajine.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre