Aktuálne: Kapitalizácia stablecoinu BUSD rapídne klesla o 50 % – Čo sa deje?

Novinky Aktuálna správa na Kryptomagazíne
Aktuálna správa na Kryptomagazíne.
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

O stablecoin burzy Binance po nedávnych problémoch už nie je taký záujem. Marketcap všetkých vyrazených mincí klesol počas niekoľkých dní o 50 %. Kryptomena sa zároveň prepadla už na 8. miesta z pohľadu kapitalizácie. V čase písania článku dosahuje hodnotu niečo viac ako 12 miliárd. Naposledy takýto počet mincí bol ešte v roku 2021. Čo sa stalo?

Má Binance problém?

SEC má v úmysle podniknúť kroky proti Paxos Trust Company, ktorá je emitentom BUSD. Paxos medzitým oznámil, že od 21. februára prestane vydávať nové BUSD tokeny po výzve ministerstva financií New Yorku. V dôsledku toho počet všetkých mincí stablecoinu rapídne klesá.

Môže hroziť, že BUSD bude v USA úplne zakázaný. Riaditeľ burzy ale všetkých držiteľov upokojil, že všetky prostriedky sú v poriadku.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Kryptomenová vojna v USA

Paxos a Binance nie sú jediné spoločnosti, ktoré sú v USA utláčané. Burza Kraken musela tento mesiac zaplatiť 30-miliónovú pokutu. Generálny riaditeľ tento krok označil za nezmysel a necíti sa vinný. Staking na tejto burze na území USA musel skončiť.

Všetky procesy môžu súvisieť s pádom burzy FTX. Vďaka tomuto sporu sa regulátori po celom svete viac zameriavajú na kryptomeny. V prípade pochybností rozdávajú pokuty alebo dokonca nariadia zákaz celej spoločnosti. Viac o tejto téme sa dočítate v našich ďalších článkoch:

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.