Dôvod na obavy? Z trhu zmizlo 3,5 miliardy BUSD len za 9 dní

Novinky BUSD masívne mizne z trhu
BUSD masívne mizne z trhu. Zdroj: shutterstock.com/Blue Planet Studio/FellowNeko
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kapitalizácia stablecoinu binance USD (BUSD) sa v priebehu posledného týždňa rapídne prepadla bezprostredne po oznámení Paxosu, že skončil s emitovaním tokenov. Podľa najnovšej správy od News Bitcoin, trh so stablecoinom zažíva masívne odlivy.

Trhová kapitalizácia ešte 12. februára dosahovala úroveň 16,15 miliardy dolárov, zatiaľ čo v čase písania článku 21. februára sa nachádza na úrovni 12,69 miliardy dolárov. To znamená, že v priebehu 9 dní z trhu zmizlo takmer 3,5 miliardy BUSD.

Podľa údajov z CoinMarketCap je BUSD po USDT a USDC tretím najväčším stablecoinom. Tether dosahuje kapitalizáciu 70,45 miliardy dolárov a USD coin 41,93 miliardy dolárov. Zároveň sa binance USD prepadol na 8. priečku v rebríčku všetkých kryptomien.

Trhová kapitalizácia BUSD

Trhová kapitalizácia BUSD. Zdroj: CoinMarketCap

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

BUSD mizne z trhu

Už skôr sme vás informovali o varovaní generálneho riaditeľa Binance, Changpeng Zhaa (CZ), ktorý sa obáva uznania BUSD ako cenného papiera. CZ vysvetlil, že v prípade zastavenia emitovania mincí sa bude trhová kapitalizácia binance USD časom iba znižovať.
Blockchainová spoločnosť Nansen medzitým monitoruje peňaženku Paxos Treasury, ktorá posiela milióny BUSD na adresu spaľovania a v konečnom dôsledku z trhu miznú tokeny vo veľkom objeme.
Táto správa sa ani zďaleka netýka iba Binance, kde dochádza k najväčšiemu objemu obchodovania s BUSD. Udalosť spôsobí rozruch na celom kryptomenovom trhu, pretože ak bude stablecoin uznaný ako cenný papier, otvorí to dvere SEC-u na podobné kategorizovanie aj ostatných stablecoinov. V prípade, že sa zaujímate o regulácie stablecoinov viac do hĺbky, môžete sa pozrieť aj na článok Dajte si pozor, ak držíte stablecoiny. Regulácie sa ich dotknú najviac.

Prečítaj si tiež: Generálny riaditeľ spoločnosti Kraken: Cítim sa hlúpo, že som zaplatil 30-miliónovú pokutu SEC-u

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.