Ak sa naplní tento scenár, Bitcoin pôjde na 8 000 dolárov!

2

Áno, áno. Ďalšia predikcia, úvaha alebo analýza. Ale aj o tom sú kryptomeny a kryptomenové trhy. No a ako vyzerá situácia aktuálne? To závisí od toho, ako sa na trhy pozeráte vy. Pozeráte sa na najbližšie 2 – 3 dni? Na situáciu, ktorá môže nastať do konca roka? Alebo vám ide o dlhodobý (niekoľkoročný) hodl? Ak vás však zaujíma krátkodobá situácia a aktuálny pohľad na trh, tak asi nebudete z tohto článku úplne nadšení.

Bitcoin osciluje okolo 10 000 dolárov, ale ešte ani zďaleka nemá vyhrané

Bitcoin aktuálne síce vyhral bitku, ale vojnu ešte ani zďaleka nie. Tak by sa dala opísať aktuálna cenová situácia, v ktorej sa najväčšia z kryptomien nachádza. No a nie je jej teda čo závidieť. Pomerne dlhší čas sa BTC drží najmä v rozhraní 9 300 až 9 700 dolárov (uzatvorenie týždenných sviečok) a aj napriek tomu, že sa dostal cez 10 000 dolárov, tak o istom bullrune ešte nemôžeme ani zďaleka hovoriť.

Ako sme už informovali aj vo včerajších správach, 10 300 dolárov je jasným cieľom pre býkov (od ktorého nás v čase písania delí iba niečo menej ako 80 dolárov). Ak však nepríde k jasnému prerazeniu, tak silná rezistencia nás môže výrazne odraziť smerom dole. A teraz sa to nemusí zastaviť iba na leveli 9 700 alebo 9 300 dolárov. Môže to ísť ešte nižšie.

Podľa viacerých traderov a investorov sa môže BTC dostať minimálne na level 9 100 dolárov. Analytici ako napríklad Nick Cote, DonAlt, Scott Melker alebo Josh Rager zhodne veria, že otestovanie supportu 9 100 dolárov je pred nami. Nick Cote sa vyjadril nasledovne:

„Aktuálne sa Bitcoin nachádza v kritickej časti. Pokiaľ príde k výstrelu nad 10 300 dolárov, tak by sa malo dariť najmä býkom. Naopak, ak sa nepodarí tento level preraziť, cesta naspäť až k hranici 9 100 dolárov by mohla byť aktuálna.“

Volatilita bude pokračovať aj naďalej

To ale ani zďaleka by nemuselo byť to najhoršie, čo sa Bitcoinu môže udiať. Veľká väčšina obchodníkov sa aktuálne prikláňa k možnosti, že Bitcoin bude v najbližších týždňoch veľmi volatilný. Cena by sa mala hýbať medzi 10 000 dolármi ako hlavná rezistencia (pokiaľ sa pohyb nad 10 300 dolárov nepotvrdí) a 8 000 dolármi ako hlavný support (ktorý však nebol otestovaný už dlhší čas).

Potvrdil to napríklad aj spomínaný trader DonAlt, ktorý vníma level 9 100 dolárov ako najpodstatnejší.

„So znižujúcimi sa objemami môžeme očakávať nielen zvýšenú volatilitu. Takisto sa dá očakávať aj pokles ceny a otestovanie supportu 9 100 dolárov. Ak cena neklesne pod, tak môžeme očakávať aktívny útok býkov na 10 000 dolárov a vyššie. Ak support nevydrží, očakávam pohyb dole až k sume 8 000 dolárov.“

Záver

No tak ako to teda bude? Sú tieto analýzy opodstatnené alebo títo obchodníci možno sčasti preháňajú? Predsa sme sa pod 9 000 dolárov nepozreli už istú dobu. Myslíte si, že sa tak stane už v blízkej budúcnosti? Alebo že sa tak stane vôbec ešte niekedy? O svoje názory a myšlienky sa neváhajte podeliť v komentároch nižšie alebo priamo na Facebooku.

Čo čítať ďalej?

Prečo zvolil Satoshi Nakamoto práve 21 miliónov BTC? Odpoveď môže byť ľahšia, ako sa zdá!

Zdroj:
ccn.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Libor

O ničom…ak sa ruleta roztočí a ak nepadne červená, tak padne čierna….a ak nepadne čierna, tak padne červená. A ak sa ruleta neroztočí, tak čakáme kým sa roztočí. Žiadna pridaná hodnota….samá vata

Milo

Suhlasim s Liborom. Tento clanok ma nulovu vypovednu hodnotu. Skoda casu pri jeho pisani a citani.