[SPRÁVY] Bitcoin za 10 300 dolárov už zajtra? – Je kryptomena od Telegramu podozrivá?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin za 10 300 dolárov už zajtra? – Prečo zvolil Satoshi Nakamoto práve 21 miliónov Bitcoinov? – Vyhľadávanie skratky BTC na Googli prudko vzrástlo – Je neistota okolo Bitcoinu zapríčinená veľrybami? – Dow Jones tvrdo zareagoval na Trumpove tarify a obchodnú vojnu – Je kryptomena od Telegramu podozrivá?

Bitcoin za 10 300 dolárov už zajtra?

Sledujete mierny a pomerne nenápadný rast Bitcoinu? Za posledných 24 hodín narástol BTC za približne 3,5 % (v čase písania článku) a rásť môže aj ďalej. Minimálne to si myslí obchodník Luke Martin, ktorý vidí aktuálnu situáciu pomerne optimisticky. Sám sa vyjadril, že do 24 hodín by mal Bitcoin prekonať hranicu 10 300 dolárov. Tam vidí našu aktuálnu rezistenciu, ktorú by sme však mali dosiahnuť pomerne jednoducho.

Ak vás táto téma zaujíma viac, pozrite si link, kde nájdete konkrétny odkaz a aj grafy s technickou analýzou od daného tradera: news.u.today

Prečo zvolil Satoshi Nakamoto práve 21 miliónov Bitcoinov?

Otázka, ktorá vôbec nemusí mať takú ťažkú odpoveď, ako sa zdá. Sasha Fleyshman zo spoločnosti Arca sa pozrel na túto otázku a jeho odpoveď a „výpočet” je jednoduchší, ako ste si mohli myslieť. Ide o kombináciu sčítavania všetkých odmien za vyťaženie blokov (100) a vynásobenie tohto čísla s celým halving cyklom a počtom blokov v ňom (210 000). Toto číslo nám dá celkovo 21 miliónov. Na podrobnejší výpočet si pozrite náš článok, ktorý rozoberá túto tému oveľa podrobnejšie. Treba však vopred upozorniť, že ide iba o teóriu alebo úvahu.

Viac sa o tejto téme dočítate, ak kliknete na tento link: kryptomagazin.sk

Vyhľadávanie skratky BTC na Googli prudko vzrástlo

Čože sa to udialo? Vyhľadávanie pre skratku BTC v auguste tohto roku poriadne vystrelilo hore v porovnaní s ostatnými mesiacmi. Dokonca bola skratka BTC vyhľadaná viac ako počas bullrunu 2017. A to takmer dvojnásobne. Samozrejme, že sa to nedá porovnať s číslami, ktoré dosiahlo vyhľadávanie slova Bitcoin (slova, nie iba skratky) počas bullrunu roku 2017. Tak ďaleko sa skratka BTC ešte nedostala. Ak si však pozriete grafy (v zdroji nižšie), tak august priniesol vertikálny nárast a výstrel do výšin úplne znenazdajky. Prečo sa to všetko stalo? Tak na to teraz jednoznačne nevieme odpovedať.

Viac o tejto téme sa dozviete na nasledujúcom linku: trustnodes.com

Je neistota okolo Bitcoinu zapríčinená veľrybami?

Leto na kryptomenovom trhu opäť neprekvapilo. Potom, čo sa kryptomenám darilo vskutku nádherne takmer celý prvý polrok, posledné dva mesiace priniesli veľa neistoty prepadov a volatility. No ale čo očakávať, keď sa nám prázdniny končia? To nikto nevie, pretože sa aktuálne zdá, že sme v zovretí „žralokov a veľrýb”. Zdá sa, že tie si niekedy s BTC robia to, čo chcú. Aj napriek ich snahe a špekuláciám by sa však Bitcoin nemal dostať pod 9 000 dolárov. Nad týmto levelom drží totižto Bitcoin pomerne silný fundament.

Ak vás táto téma zaujíma viac, prečítajte si o nej na tomto odkaze, kde nájdete aj graf zobrazujúci aktuálnu situáciu: kryptomagazin.sk

Dow Jones tvrdo zareagoval na Trumpove tarify a obchodnú vojnu

Nečakanéééé! Naozaj prekvapujúce a nečakané, že najväčší index v Amerike zareaguje negatívne na vyhrotenie situácie medzi Amerikou a Čínou. Práve začiatkom septembra mali začať platiť tarify, ktoré prezident Trump navrhol a na ktorých trval. Tie mali Čínu extrémne znevýhodniť najmä z finančného hľadiska. Tým malo dôjsť k naštartovaniu obchodnej vojny medzi USA a Čínou. Táto neistota sa tvrdo prejavila na indexe Dow Jones, ktorý sa dnes pomerne výrazne prepadol, avšak aktuálne sa situácia vracia naspäť na predošlé ceny.

Viac o tejto negatívnej správe sa môžete dočítať na tomto linku: finance.yahoo.com

Je kryptomena od Telegramu podozrivá?

V dnešnej dobe naozaj nie je ťažké si vytvoriť vlastnú kryptomenu alebo token. No a tak to žiaľ aj vyzerá. Robí ju takmer každý, a preto má veľká väčšina z nich takmer nulovú hodnotu alebo sú to dokonca podvody. Podozrivo vyzerá aj kryptomena od Telegramu. Teda najmä pre známeho investora Tonyho Vaysa. Ten sa vyjadril, že práca Telegramu v tomto smere sa mu vôbec nepozdáva. Myslí si, že Telegram nevytvára žiadnu reálnu hodnotu a takisto nerieši žiadny problém. Práve preto by nemala byť ani zďaleka hodná toho, aby sa dostala do obehu (nieto ešte s takými výraznými financiami).

Viac o tejto téme si môžete prečítať na tomto linku: cryptoglobe.com

Čo čítať ďalej?

[Herné novinky] – Nový Resident Evil, vo FIFA 20 nebude česká liga a veľa ďalšieho

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.