Bitcoin v septembri naberá momentum! V noci postupne prekonal niekoľko dôležitých rezistencií a daily sviečka z pondelka 2.9. sa nakoniec uzavrela nad 10 200 $. Táto kľúčová hladina teraz poslúži ako support, od ktorého sa môžu odraziť prípadné prepady. Trh sa tak pohybuje podľa scenára, ktorý na konci minulého mesiaca naznačil náš Bitcoin analytik na Trading11. Pre viac informácií môžete kliknúť na tento odkaz.

30m BTC/USD - Bitstamp
30m BTC/USD – Bitstamp

Čo sa týka aktuálnej situácie na trhu, tak zatiaľ vyzerá dobre, no vyhnime sa zbytočným emóciám. Kryptomeny sú často veľmi zradné. Jeden deň ukazujú „up“, hneď na to zase „down“. Ešte stále je v hre možnosť, že pôjdeme na 8 000 $.

(článok pokračuje pod odkazom)

Ak sa naplní tento scenár, Bitcoin pôjde na 8 000 dolárov!

Majme sa teda na pozore. Vždy je dobrý nápad nastaviť si stoploss a zbytočne neriskovať.

Bitcoin na weekly grafe

Rok 2019 ukazuje jasnú stúpajúcu tendenciu. Bitcoin sa viac-menej drží vyznačenej „trendline“ a každý veľký pohyb sa nakoniec vráti späť. Dlhodobý trend je jasne stúpajúci, i keď sa nám tu rysuje možný DOWN scenár. Ak si ho trh vyberie, tohtoročné „high“ prekonáme až v roku 2020.

1W BTC/USD - Bitstamp
1W BTC/USD – Bitstamp

Silný pozitívny fundament však skôr naznačuje, že budeme pokračovať v stúpaní. Bitcoin ostáva silný a nezdá sa, že by mu niečo malo „zlomiť väz“. I keď neprajníci môžu tvrdiť, že po spustení fyzických BTC Futures na burze Bakkt (koniec septembra) inštitúcie Bitcoin „ushortujú k smrti“ a uistia sa tak, že žiadna alternatíva fiat systému nebude úspešná.

To je však veľmi nepravdepodobné. Ako som písal včera v článku o psychológii veľkých hráčov, táto sorta rozhodne nie je jednotná. Každému ide v prvom, druhom a treťom rade o peniaze. Rýchly zisk a spokojní klienti, to je to pravé orechové.

A tak je dosť možné, že Bitcoin už pod 10 000 $ nepôjde (alebo maximálne na pár dní) a Vianoce už oslávime na novom All Time High. Máte iný názor? O dlhodobom vývoji Bitcoinu môžete hlasovať v našej ankete.

Nakoniec by som vám ešte rád odporučil, aby ste si prečítali včerajší článok o psychológii veľrýb a o tom, ako manipulujú trh s kryptomenami. Sú naň veľmi dobré ohlasy.

Neistá situácia na trhu – Môžeme očakávať manipuláciu veľrýb?

5
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Samuel SlavkovskýMilan PetržilkaLibor Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

Nejako ste pozabudli na svoju úžasnú teóriu, že najprv musíme sa dostať na 6000 USD a až potom do konca roku sa dostaneme na nové ATH. Čo, už si nespomínate na ten blud ? Niektorí vaši sledovači možno ešte stále čakajú, že si výhodne nakúpia BTC za 6 k a na konci ho predajú za min. 20 k ….

Milan Petržilka
Guest
Milan Petržilka

Kryptomageddon, ATH, ideme hore, dole, signály, [PREHLAD TRUH], (HOT), „Je toto konec downtrendu? “ >> ? << 😀 Chráněná dílna.

Milan Petržilka
Guest
Milan Petržilka

+ ještě Analýza crypto kingdom, v diskusi:
Marek: „Já za to nic nedostal.“
Samuel: „Marek dostal zaplaceno jako za jakejkoliv jinej článek“
😀 😀 😀 Tenhle web je lepší než funny obrázky.