BTC, money, dolar, usd

Cena BTC sa vyvíja v cykloch. Tieto cykly majú svoje špecifiká a rovnako to bude aj v tomto prípade. Dnes sa pozrieme na to, kadiaľ vedie cesta k 300 000 dolárom za BTC.

Bitcoin a inštitúcie

Vzostup ceny BTC je kategoricky zložitejší, než bol v predchádzajúcich rokoch. To je základná matematika. Čím vyššia hodnota, tým je ťažšie násobiť ju. Lenže terajšia situácia má svoje špecifiká.

Práve začínajúci bull run bude iný než ten, ktorý sme zažili v roku 2017. Ten, ktorý začína, je totiž hnaný inštitúciami, ktoré sa rozhodli vstúpiť do bitcoinového priestoru. Hoci ide o obohranú pesničku, nie je na škodu si ju občas zopakovať. To, že v septembri spustí ICE svoju službu BAkkt, že sa blíži Fidelity a že celá infraštruktúra kryptopriestoru neuveriteľne rýchlo rastie, sú skvele správy pre kryptomeny.

Bakkt sa blíži: Vieme, kedy Bakkt spustí obchodovanie s BTC futures – Začne Bitcoin rásť?

Bakkt napríklad prináša plne regulované prostredie, ktoré inštitúciám umožní pokojný vstup a vytvára štandardy pre budúcnosť kryptomien a ich obchodovanie. Inštitucionálni investori tak získajú štandardy, na ktoré sú zvyknutí. Silnejšia infraštruktúra potom umožní vstup väčšiemu množstvu bežných ľudí.

Dav príde tiež

Momentálne ide o inštitúcie, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou spustili obrat trendu. Ešte nejakú dobu budeme vidieť práve tento trend, keď väčšinu nových peňazí v kryptomenách tvoria investície od veľkých spoločností.

Lenže s narastajúcim mediálnym pokrytím a ústretovými vyjadreniami veľkých spoločností sa čoskoro opäť chytia aj bežní ľudia. Už teraz môžeme vidieť prvé lastovičky, ktoré sa postupne do kryptomien vracajú. Mánia, ktorú sme zažili v roku 2017, sa bude opakovať.

Informácie o stave trhu: [PREHĽAD TRHU] BAKKT začína, leto sa končí a trh je stále nepredvídateľný

Ľudia všeobecne podliehajú stádovitej mentalite. Vhodným označením je tiež davová psychóza. V neďalekej budúcnosti budeme svedkami toho, ako sa do priestoru kryptomien opäť prihrnú davy, ktoré budú chcieť rýchlo zbohatnúť. A tento faktor môže pomôcť k dosiahnutiu 300 000 USD za BTC.

Špekulácie

V neposlednom rade treba pripomenúť, že sa nachádzame v špekulatívnej bubline. Mnoho projektov s nulovou hodnotou bude mať kapitalizáciu v radoch desiatok miliónov dolárov, a hoci sa teraz špekuluje o smrti altov, je pravdepodobné, že mánia zachváti aj altcoiny.

Pri raste cien altcoinov sa bude špekulatívna bublina nafukovať veľmi rýchlo. To si môžeme ilustrovať na príklade. Ak do menšieho altcoinu vložíte 1000 dolárov, jeho celková kapitalizácia vzrastie o podstatne vyššiu hodnotu. Zisky z neho sa potom prevedú do BTC, čo opäť bude hnať hranice bubliny ďalej.

Toto jednoduché pravidlo platí obojsmerne. Takže aj rast BTC a následné obchodovanie do altcoinov povedie k presne identickému procesu. Nakoniec tak budeme svedkami toho, že špekulatívna bublina opäť prerastie únosnú mieru a začne výpredaj. V tej dobe však môžeme byť už na úrovni 300 tisíc dolárov za BTC.

Latka 300 tisíc dolárov je rozhodne dosiahnuteľná. Nikto samozrejme nevie, kedy to bude a či to v skutočnosti bude zmieňovaných 300 000 USD. Cesta k astronomickým čiastkam je každopádne otvorená a bude stáť na troch pilieroch: inštitúcie, návrat davu a extrémne špekulácie.

Čo čítať ďalej:

[SPRÁVY] Binance US by mohlo byť spustené do 2 mesiacov – Padli sme pod 10 000 dolárov – bolo to posledný krát?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance