Ak Bitcoin klesne pod túto krivku, aj HODL-eri by mali predať – Hovorí známy trader

6
abyss bitcoin diera

Mark Dow – obchodník, ktorý shortoval Bitcoin od jeho ATH na 19 500 $ až po 3 500 $, povedal, že táto kryptomena bude mať veľké problémy, ak čo najrýchlejšie neprekoná 5-6 tisíc dolárov. Dow tento mesiac ukončil svoju dlhodobú short pozíciu. To znamená, že v súčasnej situácii vidí možnú zmenu dlhodobého trendu. 

Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové a v žiadnom prípade nie sme zodpovední za prípadné straty vzniknuté nezodpovedným obchodovaním. Tento článok je čiste informačný a slúži na vytvorenie prehľadu o vývoju trhu s kryptomenami. Ak máte záujem o profesionálne obchodné rady, využiť môžete povianočný MEGA giveaway na Trading11, vrámci ktorého sa bude rozdávať až 80 darčekov!

Je rast nad 6000 $ vôbec možný?

Veľa traderov sa na adresu Bitcoinu vyjadrilo pozitívne. Cez Vianoce táto kryptomena dosiahla hodnotu 4300 $, momentálne sa nachádza v okolí 3700 $. Tento pohyb je v súlade s technickou analýzou, ktorú sme publikovali tesne po Vianociach.

Potvrdenie obrátenej formácie Head and Shoulders by skutočne mohlo Bitcoin dostať do cenového rozmedzia 5-6 tisíc dolárov a naštartovať ďalší rast. Ak koniec roka oslávime v zelených číslach, BTC bude mať šancu na celkovú zmenu trendu.

Mohlo by vás zaujímať: PwC – inštitucionálni hráči vstúpia na trh už na budúci rok

Prepad pod žltú krivku znamená smrť

Mark Dow nedávno publikoval tweet s grafom Bitcoinu a niekoľkými krivkami (pravdepodobne plávajúce priemery – čo znamenajú a ako ich používať sa dozviete tu).

Podľa Dowa bude mať Bitcoin veľký problém, ak sa dostane pod žltú krivku. Tá sa momentálne nachádza na cene ~3200 $. V prípade prerazenia tejto technickej úrovne by bolo vhodné všetko predať. A to platí aj pre HODL-erov! Bitcoin si totiž otvorí cestu smerom dole a s veľkou pravdepodobnosťou padne o desiatky percent.

Medzi analytikmi panuje konsenzus, že táto varianta je pravdepodobnejšia. Kryptomeny ešte stále nenašli dno.

„Ešte stále sme nedosiahli fázu beznádeje. Niekoľko-mesačná konsolidácia pod 2000 $ s nízkym volume a nízkou volatilitou je nutná, aby sa krypto mohlo dostať k vyšším číslam.“

Dúfajme, že k tomu nakoniec nedojde.

Čo čítať ďalej?

[ANALÝZA] Povianočný výpredaj – Dnešný prepad potvrdzuje formáciu H&S + návod, ako ju obchodovať

6
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ĽuboemsikĽubošSamuel Slavkovskýaxell Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
erik80
Guest
erik80

mozete vysvetlit preco pad pod nejaku cenu by mal znamenat smrt?

axell
Guest
axell

„obchodník, ktorý shortoval Bitcoin od jeho ATH na 19 500 $ až po 3 500 $, povedal, že táto kryptomena bude mať veľké problémy, ak čo najrýchlejšie neprekoná 5-6 tisíc dolárov“
Bitcoin nemal problémy dovtedy, kým ho neovládli traderi s krivkami. A posledné čo hodleri potrebujú sú rady anal.ytikov a traderov ktorých nezaujíma nič iné len zisk.

Ľuboš
Guest
Ľuboš

žeby potreboval zraziť cenu dole? 😉 …samá manipulácia kam sa človek pozrie, počúvať analytikov a riadiť sa tými predikciami, analýzami a krivkami je cesta do pekiel…. Príliš veľa premenných, nikto nevie poriadne čo bude zajtra, nieto o mesiac, o rok.

emsik
Guest
emsik

Presne tak! Boze moj to vazne sme taky hlupi ze tak si sami piseme buduce negativne scenare, aj ked si vecsina (aj dennych obchodnikov co shortuju) praje aby sa celkovo kryptomenam darilo ??? Jeden „znamy trader“ chce zarobit shortovanim na dalsom prepade(alebo je len tak hlupucko naivny) tak napise taky clanok ze ak to poklesne tak vsetci predajte a potom ked tomu uveri vela ludi, tak tu lavinu poklesu a paniku mozno rad sam aj spusti…. A dalsi redaktori si na takom tvrdeni este aj prihreju svoju redaktorsku polievocku aby mali o com pisat a este prileju olej do ohna… Read more »

Ľubo
Guest
Ľubo

no lepšie sa to asi ani nedalo napísať!