[Správy] Prehľad udalostí za posledné dni – Bitcoin zomrel už 336-krát!

0
Nový rok, [Správy] Prehľad udalostí za posledné dni – Bitcoin zomrel už 336-krát!

Dnes pokračujeme v súhrnnom prehľade udalostí, ktoré sa udiali v niekoľkých posledných dňoch:

Bitcoin zomrel už 336-krát

Odvtedy, čo sa široká verejnosť dopočula o kryptomenách, mnoho známych finančných odborníkov, keynesiánskych ekonómov a vedúcich predstaviteľov Wall Street vysvetľovalo veľmi podrobne, ako Bitcoin zomrel“. To sa vyskytlo pri mnohých príležitostiach v priebehu rokov. Hlavné médiá tiež opakovane uviedli, že Bitcoin oficiálne zomrel. Webová stránka, Bitcoin Obituaries, zaznamenala v priebehu rokov približne 336 úmrtných oznámení”. A z toho v roku 2018 to bolo 90 úmrtí, keď krypto-ekonomika zažila extrémne medvedí rok.

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Obchodník s vínom investuje do japonskej kryptoburzy

Madison Holdings Group Ltd. sa rozhodol kúpiť väčšinový podiel (67,2 percenta) japonskej kryptoburzy BitOcean za 30 miliónov dolárov. Madison je investičná holdingová spoločnosť známa predajom špičkových francúzskych vín. Spoločnosť s hodnotou 546 miliónov dolárov je kótovaná na Honkongskej burze Growth Enterprise Market (GEM).

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Henri Arslanian, krypto šéf PwC pre Áziu: Krypto má dôvod tešiť sa na rok 2019

Šéf Fintech v spoločnosti PwC uviedol, že inštitucionálni investori sa v roku 2019 obrátia na krypto. Ako hovorí, prílev príde v rôznych podobách. Kľúčoví hráči, ako napríklad spoločnosť Fidelity, začnú s vlastnými riešeniami a inštitúcie budú spolupracovať s kryptografickými spoločnosťami, ako to urobila Nomura s Ledgerom. Niektorí sa tiež rozhodnú investovať značný objem kapitálu do spoločností súvisiacich s kryptom, ako to urobil Goldman Sachs so spoločnosťou BitGo.

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v AJ)

India je naklonená legalizácii kryptomien

Článok uverejnený v New Indian Express vo štvrtok tvrdí, že druhá medzirezortná komisia, ktorá je poverená diskusiou o postoji krajiny v súvislosti s kryptomenami, nie je úplne presvedčená o tom, že vylúči kryptoaktíva, avšak pod silnou reguláciou. Podľa nedávnej správy: Existuje všeobecný konsenzus, že kryptomeny nemožno odmietnuť ako úplne nezákonné.“

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Bitmain a Huobi oznamujú povianočné prepúšťanie

Podľa správy o South China Morning Post (SCMP), čínsky ťažobný gigant Bitmain Technology a kryptoburzový operátor, Huobi Group, oznámili plány na prepustenie zamestnancov z rôznych dôvodov. Bitmain odhalil svoj úmysel vo vyhlásení citovanom SCMP a nazval prepúšťanie malou úpravou“, pretože sa reštrukturalizuje na vybudovanie trvalo udržateľného podnikania po poklese trhu.

Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Bitcoin nekoreluje s tradičným akciovým trhom

V rozhovore pre CNBC Anthony Pompliano, šéf spoločnosti Morgan Creek Digital Assets, tvrdí, že Bitcoin nemá žiadnu koreláciu s tradičným akciovým trhom:

Ak sa pozriete na koreláciu digitálnych aktív a S&P 500 za posledných 180 dní, je to na nulu. Ak sa na to pozeráte v porovnaní s indexom dolára, je to takmer nulové. Dokázalo sa, že nie sú korelované a očakávam, že to bude pokračovať.”

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of