Kryptomeny na školách
Kryptomeny na školách. Zdroj: Shutterstock, Visual Generation

Zdá sa, že trend v USA medzi poprednými politikmi narastá. Ďalším politikom, ktorý preferuje kryptomeny, je budúci starosta New Yorku Eric Adams. Jeho cieľ je jasný. Chce, aby sa na školách vyučovalo učivo o kryptomenách.

Prečítaj si tiež: Americký senátor Ted Cruz navrhuje Kongresu prijímať platby v kryptomenách!

Starosta NY chce kryptomeny na školách

Nastávajúci starosta New Yorku si myslí, že by sa študenti na školách mali učiť o kryptomenách a digitálnych aktívach. Bolo by teda prospešné, keby sa kryptografia zaviedla do učebných osnov.

Svoj názor vyjadril pre televíziu CNN. Kryptomeny podľa neho jasne ukázali, že dokážu byť plnohodnotným platobným riešením na celom svete. Vyzval miestne školy, aby pripravovali študentov na novú vlnu, ktorú priniesla technológia blockchainu.

„Musíme pripraviť naše školy tak, aby sa študenti učili o novom spôsobe myslenia.”

Mohlo by ťa zaujímať: Za platbu na Ethereum sieti môžete zaplatiť aj 400 USD

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Pokračovať chce v podnikoch

Eric Adams má v pláne začať výukou na školách, no to nie je všetko. V budúcnosti plánuje podporovať newyorské podniky, aby začali prijímať Bitcoin a iné kryptomeny ako formu platby.

Samozrejme, jeho vyjadrenia vyvolali vlnu kritiky, no našli sa aj jeho zástancovia. Niektorí považujú kryptomeny za špekulatívny odpad a tvrdia, že by sa školy mali zamerať na zlepšenie štandardných predmetov ako sú matematika, história a podobne.

V každom prípade, tento trend opäť ukazuje, ako sa kryptomeny pomaly dostávajú do bežného diania vo svete. Osobne si myslím, že je to otázka času a digitálne aktíva úplne zvalcujú mainstream.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre