Zakladateľ etherea spôsobil cenový pád mnohých kryptomien. Čo sa deje?

Novinky Vitalik Buterin predával kryptomeny
Vitalik Buterin predával kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Alexey Smyshlyaev/Iryna Budanova
Flockers PCBitmarkets

Spoluzakladateľ etherea, Vitalik Buterin, údajne predal miliardy tokenov ERC20 so ziskom 700 000 dolárov. Táto udalosť podľa správy News Bitcoin spôsobila následné znehodnotenie mnohých tokenov. O ktoré kryptomeny konkrétne išlo?

Vitalik Buterin údajne predával miliardy tokenov CULT, MOP, KIBSHI, DINGO a SHIK. Údaje od analytickej spoločnosti Arkham Intelligence ukazujú, že predmetom predaja boli aj menej známe mince s nízkou likviditou. Ako už býva zvykom, podobné správanie na trhu je vždy predmetom rôznych špekulácií.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Zamerajte sa na technológiu

Mnohí totiž považujú tento predaj za špekuláciu s cieľom zhodiť cenu kryptomien. Naopak, iní tvrdia, že so svojimi tokenmi si mohol právoplatne robiť čo chcel. Pravdou je, že Vitalik Buterin opakovane vyzýva obchodníkov s kryptomenami, aby sa zamerali na technológiu a nie cenu.

Manipulácia je bežnou praktikou

Manipulácia je bežnou praktikou. Zdroj: shutterstock.com/Elnur

Predaj prichádza uprostred vyjadrení spoluzakladateľa etherea o dôležitých vylepšeniach, ktoré sa týkajú etherea. Za obzvlášť dôležité považuje, aby sa vývojári v kryptomenovom svete začali oveľa viac zaujímať o súkromie. Vo svojom blogovom príspevku zverejnil koncept „skrytých adries”, ktoré by mohli byť nízkonákladovým a nenáročným riešením pre ochranu súkromia.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Manipulácia s trhom?

Podobné predaje pravdepodobne nie sú dôvodom manipulovať trh, aj keď je pravda, že trh s kryptomenami je vysoko rizikový a jedno z hlavných rizík je práve manipulácia. Príkladom je aj Elon Musk, ktorý umelo uprednostňuje svoje statusy na Twitteri a môže tak manipulovať s obchodnými rozhodnutiami svojich sledujúcich. Dokonca sme vás nedávno informovali aj o manipulácii s bitcoinom.

Účastníci na trhu s kryptomenami by mali stále myslieť na to, že podobné transakcie, aké učinil Vitalik Buterin, môžu viesť k vysokej volatilite a môže k nim dôjsť kedykoľvek. Preto investujte iba peniaze, ktorých strata vás nebude bolieť.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin čelí hrozbe: Cena sa môže masívne prepadnúť

Freedum fighters PCtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.