Kryptomeny sú pre mnohých investorov iba nástrojom na špekulatívne obchody s cieľom rýchlo zbohatnúť. Vitalik Buterin má ale úplne odlišný postoj a odporúča účastníkom trhu, aby prestali sledovať ceny a zamerali sa na vnútornú hodnotu projektov a na technologický aspekt.
Pozornosť investorov sa stupňuje predovšetkým počas bullrunov, keď mnohí naskakujú do rozbehnutého vlaku. Chamtivosť a nekontrolovateľná špekulácia často spôsobia viac škody ako úžitku. Kryptomenoví lídri ako je Buterin sú fanúšikmi kryptomien aj počas korekcií a dokonca mnohí tieto cenové prepady považujú za lepšie obdobie ako bullruny.
Počas korekcií sa na trhu môžu objavovať zaujímavé nové projekty, ktoré prinášajú alternatívne riešenia. Buterin vysvetlil, že neudržateľné projekty počas klesajúceho trendu upadajú, keďže kvantita prevláda nad kvalitou. Naopak, počas bullrunu sa podvodné alebo finančne nezdravé projekty môžu schovať.
I'd recommend increasing your distance from trading/investing circles, and getting closer to the tech and application ecosystem. Learn about ZK-SNARKs, visit a meetup in Latin America, listen to All Core Devs calls and read the notes until you've memorized all the EIP numbers…
— vitalik.eth (@VitalikButerin) December 3, 2022
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Buterin vyzdvihuje sieť Etherea
Buterin v blogom príspevku poukázal na najzaujímavejšie aplikácie ethereového ekosystému, aby podporil myšlienku zamerania na sa technológie. Práve peniaze vníma ako prvý a najdôležitejší prípad použitia ethereového blockchainu. Vyzdvihol prechod na Proof of stake, ktorý zabezpečil stabilnejšiu sieť.
Podľa spoluzakladateľa Etherea nedávny krach burzy FTX spôsobí nárast transakčných objemov v sieti, pričom dôvodom má byť práve nedôvera v centralizované burzy. Napriek tomu priznal, že volatilita cien je problém, ktorý bráni adopcii kryptomien. Práve volatilita je hnacím motorom stablecoinov, ktorých držby prudko rastú v čase veľkých pohybov.
Ak na trhu prevláda volatilita, znamená to, že investori sa boja o svoje peniaze a čakajú s peňaženkami naplnenými stablecoinami na správnu chvíľu. Aj keď sa Vitalik Buterin nemýli v tom, že technológie by mali byť stredobodom pozornosti, cenové pohyby sú niečo, čo nemožno ignorovať.
Mohlo by ťa zaujímať: 5 najväčších káuz Bitcoinu, ktoré poškodili jeho povesť. Poznáte ich?