Goldman Sachs chce investovať po krachu FTX
Goldman Sachs chce investovať po krachu FTX. Zdroj. Shutterstock.com/Sergei Elagin

Goldman Sachs nedávno oznámil, že plánuje minúť desiatky miliónov dolárov na kryptomenové spoločnosti, ktoré boli priamo zasiahnuté krachom burzy FTX. Informovala o tom agentúra Reuters. Je pravdepodobné, že následky tohto krachu budú sprevádzať kryptomenový trh ešte dlho a mnohé spoločnosti zaniknú.

Typickým príkladom kryptomenovej firmy, ktorá zbankrotovala, je aj BlockFi, ako sme vás nedávno informovali. Vedúci oddelenia digitálnych aktív Goldman Sachs Mathew McDermott povedal, že eviduje zvýšenú potrebu dôveryhodných spoločností v odvetví kryptomien, čo banka vníma ako príležitosť.

Investícia niekoľko desiatok miliónov dolárov nie je pre giganta závratná, no jasne ukazuje, že Goldman Sachs vidí v tomto sektore dlhodobú príležitosť. Generálny riaditeľ David Solomon bezprostredne po krachu FTX povedal, že kryptomeny sú síce špekulatívne, ale vidí potenciál v technológii. Banka Goldman Sachs investovala konkrétne do 11 firiem zameraných na digitálne aktíva.

Okrem toho gigant rozširuje svoje pôsobenie spolu s MSCI a CoinMetrics a spustil dátovú službu, ktorá je zameraná na klasifikáciu digitálnych aktív podľa ich použitia. Medzitým pracuje aj na vlastnej technológii distribuovanej účtovnej knihy.

FTT: token burzy FTX
FTT: token burzy FTX. Zdroj: Coinmarketcap

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Goldman Sachs chce vyťažiť z krachu FTX maximum

Krach burzy FTX spôsobil krátkodobé zvýšenie obchodných objemov finančných inštitúcií spojených s Goldman Sachs. Je preto pravdepodobné, že niektoré z nich obchodovali aj na FTX. Nie je to prekvapujúce, pretože na trhu, kde prevláda panika, sa investori snažia obchodovať s regulovanými a solventnými protistranami. Tento trend bol ale zaznamenaný aj na kryptomenových burzách, kde prevládali rekordné odlivy BTC.

Banka dokonca vidí príležitosť aj v expanzii svojho tímu zameraného na kryptomeny. Mnohé spoločnosti, ktoré skrachovali, museli prepúšťať zamestnancov, ktorých by potenciálne mohol prijať aj Goldman. Tam, kde niečo končí, iné začína a viaceré spoločnosti sa snažia vybudovať svoje podnikanie práve na krachu FTX.

Vznikajú služby, ktoré poskytujú diverzifikáciu digitálnych mien, a ďalšie zaznamenávajú rekordný nárast zákazníkov. Zdá sa, že Goldman Sachs chce zo situácie taktiež vyťažiť maximum.

Mohlo by ťa zaujímať: Generálny riaditeľ burzy Coinbase: „Peniaze klientov z FTX boli všetky ukradnuté. Je to podvod“