5 najväčších káuz Bitcoinu, ktoré poškodili jeho povesť. Poznáte ich?

Novinky
5 najväčších káuz Bitcoinu. Zdroj: shutterstock.com/ra2 studio
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin od svojho vzniku čelil viacerým problémom a kauzám, ktoré ovplyvnili nielen jeho cenu, ale aj povesť. V dnešnom článku sme pre vás vybrali 5 najväčších.

1. Bitcoin a dark web

Bitcoin a dark web sú spojené navzájom už od svojho vzniku. Dark web je súčasťou internetu, ktorá je neviditeľná pre väčšinu používateľov a ktorá je často používaná pre nelegálne aktivity, ako je napríklad pranie špinavých peňazí alebo daňové úniky. Bitcoin ako decentralizovaná kryptomena sa často používala a používa ako platobný prostriedok na dark webe. Prečo?

Používanie Bitcoinu na dark webe má viacero výhod. Prvou je anonymita, ktorá umožňuje používateľom zostať v utajení a zabrániť tak zisteniu ich totožnosti. Bitcoin tiež umožňuje rýchle a jednoduché platby bez nutnosti prechádzať cez tradičné finančné inštitúcie, čo znamená, že je vhodný pre nelegálne aktivity.

V súčasnosti však už používanie Bitcoinu na dark webe nie je bez rizík. Napríklad môže byť ťažké určiť hodnotu Bitcoinu, čo môže viesť k finančným stratám pre používateľov. V závislosti od toho, ako sa bude vyvíjať situácia, môže byť používanie Bitcoinu na dark webe v budúcnosti úplne zakázané alebo silne regulované. Avšak aj napriek súčasným obavám a rizikám zostáva Bitcoin jednou z najpoužívanejších kryptomien na dark webe.

Bitcoin bol a stále je veľmi obľúbený na dark webe

Bitcoin bol a stále je veľmi obľúbený na dark webe. Zdroj: shutterstock.com/Sergey Nivens

2. Bitcoin a vraždy

Ako sme si uviedli vyššie, Bitcoin je stále najviac používaným platidlom na dark webe. S tým súvisí aj jeho využívanie na nelegálne účely či dokonca vraždy. Napríklad v roku 2013 bol Bitcoin použitý ako platobný prostriedok pri objednávke vraždy na dark webe. V tomto prípade útočník zaplatil za vraždu 50 bitcoinov, čo sa vtedy rovnalo viac ako 500 000 dolárov. Toto použitie Bitcoinu vyvolalo obavy o jeho bezpečnosť a riziká súvisiace s jeho používaním.

3. Pád burzy Mt. Gox

Jednou z najväčších káuz okolo Bitcoinu bol pád burzy Mt. Gox v roku 2014. Táto burza bola jednou z najväčších na svete a zrazu zbankrotovala, pričom stratila 850 000 bitcoinov zákazníkov. Tento incident vyvolal veľkú neistotu medzi používateľmi Bitcoinu a poškodil jeho povesť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Aktuálne: skupina OPEC+ rozhodla o ďalšom vývoji ceny ropy na trhoch. Motoristov čakajú dobré správy!

4. Manipulácia s cenou Bitcoinu

Existujú prípady, keď investori manipulovali s cenou Bitcoinu a iných kryptomien. Napríklad v roku 2013 bolo zistené, že skupina investorov zneužila sociálne médiá na to, aby nafúkla cenu Bitcoinu a potom svoje bitcoiny predala. Táto praktika je, samozrejme, nelegálna v prípade akýchkoľvek iných finančných aktív, ale pre kryptomeny ako je Bitcoin je stále obľúbená a široko rozšírená. Manipulácia cien v kryptomenovej komunite je problémom, ktorý stále zostáva nevyriešený.

5. Hack burzy Bitfinex

Útok na burzu Bitfinex v roku 2016 bol jedným z najvýznamnejších hackov na krypto-burzách v histórii. V dôsledku tohto útoku bola z burzy ukradnuté kryptomeny vo výške 120 000 bitcoinov, čo predstavovalo hodnotu viac ako 60 miliónov dolárov v tom čase. Táto udalosť vyvolala veľkú pozornosť médií a ovplyvnila trh, pričom cena BTC krátkodobo klesla o viac ako 20 percent. Po útoku burza Bitfinex oznámila, že sa jej podarilo nájsť a zablokovať väčšinu ukradnutých bitcoinov, a že všetci zúčastnení obchodníci budú kompenzovaní za svoje straty z prostriedkov burzy. Táto udalosť tiež viedla k zavedeniu nových bezpečnostných opatrení na burze Bitfinex a na iných krypto-burzách.

Čítaj tiež: Svetové banky varujú: trhy sa budúci rok prepadnú o ďalších 20 %!

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: